вівторок, 8 жовтня 2019 р.

Про кохання і сміття. П’ять книг, на які варто звернути увагу цієї осені


1.Вахтанг Кіпіані "Справа Василя Стуса"


Ця книжка відрізняється від інших своєю документальністю, вона адресована передусім читачам, які знаються на темі.
Головний редактор проекту Історична правда Вахтанг Кіпіані зібрав у книжці архівні документи з кримінальної справи Василя Стуса. Він пропонує прослідкувати за життям Стуса, спираючись на документи — від невідомих фактів з життя поета, шляху боротьби до таємниць його ув’язнення та загадкової загибелі у радянській тюрмі.
Звісно, яка осінь без роману популярного українського письменника — Макса Кідрука.

2. Макс Кідрук  "Доки світло не згасне назавжди"


Це роман про кохання. Про кохання до милої серцю людини та до рідної сестри. Проте стосунки між близькими людьми може зіпсувати непорозуміння, взаємні звинувачення і небажання розібратися в ситуації. Дві сестри, які були найближчими, в одну мить стають чужими. Сестри Індія та Рута віддаляються одна від одної після трагедії - наречений Індії гине. Відсутність звичної сестринської підтримки стає для Рути руйнівною — вона починає бачити химерні сни і це впливає на реальність. До чого призведе така здатність, не знає ніхто, навіть сама дівчина…

3. Януш Вишневський  "Зміщення спектра"

Роман, на який чекали майже 20 років, адже він став логічним продовженням легендарної Самотності в Мережі. Знаково, що світова прем'єра відбулася в Україні, а не на батьківщині автора — у Польщі. Це пояснюється тим, що одна з героїнь — українка. У книзі прослідковується тісний зв’язок Януша Вишневського з Україною, який вкорінився за останні роки.

Так як роман є продовженням Самотності у мережі, то не дивно, що одну з центральних ролей автор відвів темі кохання.
Головний герой Якуб — студент факультету інформатики в університеті. Він не здогадується, що його матір й досі хвилює велике кохання, яке було в її житті 20 років тому. Його дівчина захоплюється романом, в якому знаходить дивні зв’язки з життям хлопця. Вона починає пошуки і наштовхується на таємницю. Хто насправді є батьком Якуба? Чи має вона право знайти відповідь на це питання?

4. Джон Мілтон  "Утрачений рай"

Неймовірне осучаснене перевидання легендарної праці Джона Мілтона, яка вперше побачила світ у 1667 році і складалася з десяти томів. Це біблійна історія повстання Сатани проти Бога, його поразки і падіння з небес у пекло, написана у білих віршах. В ній також розповідається про першу людину — Адама та вплив на нього Сатани, який всіма способами прагне спаплюжити чисте творіння Бога. І врешті-решт підштовхує Адама і Єву до гріхопадіння.
Утрачений рай став вершинним явищем світової поезії і справив величезний вплив на її подальший розвиток. Цього року його вперше представлено українською.
Завершує добірку дитяча книжка на екологічну тематику.

5. Еріка Файві "Сміттєва революція" 

Екологічна тематика стає все більш актуальною в цілому світі. І авторка цієї книжки вважає, що повагу до середовища та звичку сортувати сміття варто прививати ще з дитинства. Але як це зробити? Сміттєва революція розповість, що таке ресайклінг та чому він важливий. Що відбувається з усіма предметами, які викидають? Книжка пояснює весь життєвий цикл речей, які ми використовуємо, збираємо, переробляємо — і навіть перетворюємо на нові матеріали.
Важливо, що просто тримаючи книжку в руках, батьки вже можуть показати приклад переробки відходів, адже книжка частково створена з вторинної сировини.
Нехай осінь приносить лише позитивні емоції, а викликати їх може книга, прочитана під теплою ковдрою.

Немає коментарів:

Опублікувати коментар