середу, 10 липня 2013 р.

Любителі художньої літератури мають гнучкіше мислення

Про корисність читання офіційно заявили науковці з університету Торонто. Вони з’ясували: ті, хто читає багато художньої літератури, мають ширший світогляд, гнучкіше мислення та не квапляться з висновками, пише Українська правда з посиланням на The Daily Mail.

За словами професора Майї Джікік, яка очолила дослідження, навіть прочитане коротке оповіданнячко допомагає людині легше переживати невпевненість та зменшує потребу в “когнітивній замкненості”. Іншими словами, у складній ситуації вона не прагне уникнути двозначності та якнайшвидше прийняти бодай якесь рішення.

Експериментатори поділили 100 добровольців на дві групи. Піддослідним із першої дали для читання есе, зокрема Бернарда Шоу. Представникам другої групи запропонували короткий художній твір одного з відомих письменників.

Коли учасники дочитали, їх попросили взяти участь в опитуванні. Вони мали поставити “так” або ні” під твердженнями на кшталт “Мені не подобаються питання, на які існує кілька відповідей”. За результатами, конкретики та стабільності більше потребували ті, хто прочитав есе.

Як пояснюють науковці, процес читання художнього твору не вимагає від людини прийняття якихось рішень.

“Більше за те, читаючи, людина може імітувати спосіб мислення навіть тих персонажів, які йому чи їй особисто не подобаються. Можна думати і навіть відчувати як Гумберт Гумберт у “Лоліті”, байдуже, наскільки огидним здається комусь цей герой”, – зазначають учені.

На їхню думку, художня література дає людям ширший світогляд. Причому цей “ефект” є сильнішим у тих людей, хто має звичку читати.
http://litakcent.com/2013/06/18/ljubyteli-hudozhnoji-literatury-majut-hnuchkishe-myslennja/

Немає коментарів:

Дописати коментар