понеділок, 30 грудня 2013 р.

У потягах Київ-Варшава-Київ відкрилися бібліотеки

26 грудня у потягах Південно-Західної залізниці на напрямку Київ-Варшава-Київ стартував незвичайний культурний проект Книжкові подорожі.

Ініціатива Польського Інституту в Києві дозволить пасажирам протягом місяця читати в дорозі твори українських письменників: Тані Малярчук, Наталки Сняданко, Сергія Жадана та Тараса Прохаська.
 
Всі четверо - лауреати престижної Літературної премії імені Джозефа Конрада-Коженьовського, яку один раз на два роки вручає Польський Інститут у Києві.
 
 «Хто з нас не любить подорожувати поїздом з книгою або газетою в руках? Читати і розширювати горизонти уяви - найкраще заняття у довгій дорозі, - каже директор Польського Інституту в Києві, голова журі премії ім. Джозефа Конрада-Коженьовського 2013 Ярослав Годун. - Саме тому ми вирішили порадувати пасажирів підбіркою творів найкращих письменників».
 
Книги з творами будуть розміщені в кожному купе, читати їх можна безкоштовно. Також доступні роботи польських авторів, перекладені українською мовою та «польський» номер журналу Критика, присвячений новим соціальним і художнім практикам у Польщі.
 
Літературна премія імені Джозефа Конрада-Коженьовського була заснована в 2007 році Польським Інститутом у Києві в партнерстві з Національним центром культури у Варшаві з метою підтримки молодих українських літераторів.
 
Кожні два роки премія присуджується українському письменнику віком до 40 років. За аналогією з Нобелівською - не за конкретний літературний твір, а за послідовну реалізацію творчого шляху, інноваційність форми, ламання стереотипів та універсальність послання.
 
Цього року лауреатом премії імені Джозефа Конрада-Коженьовського стала Таня Малярчук.


неділя, 22 грудня 2013 р.

На здобуття Національної премії України імені Тараса Шевченка 2014 року надійшло 55 подань.

До участі у третьому турі конкурсного відбору допущено такі твори: книга поезій "Амальгама" Юрія Буряка, романи Мирослава Дочинця "Криничар. Діяріюш найбагатшого чоловіка Мукачівської домінії" та "Горянин. Води Господніх русел", книга поезій "Мисливці на снігу" Констянтина Москальця,дилогія "Час смертохристів", "Час великої гри" Юрія Щербака.
Книга Ірини Гаюк "Ілюстрована енциклопедія вірменської культури в Україні" та історичний нарис "Романа Коваля Михайло Гаврилко: і стеком, і шаблею".
Монастирська Людмила за виконання провідних партій в оперних виставах Національної опери України в сезонах 2009-2013 років. Музичний альбом "Тарас Шевченко. Солоспіви" та концертні програми останніх років Мустафаєва Фемія
Цикл живописних творів "Ремінісценції" Любомира Медведя, цикл декоративних панно та керамічних портретів Людмили Мєшкової, а також опера "Летючий Голландець" Р. Вагнера в Донецькому Національному академічному театрі опери та балету імені А. Б.Солов'яненка.
http://gazeta.ua/articles/culture/_vid-romaniv-dochincya-do-opernih-partij-ogolosili-korotkij-spisok-shevchenkivsko/533264

Джерело: <a href="http://gazeta.ua/articles/culture/_vid-romaniv-dochincya-do-opernih-partij-ogolosili-korotkij-spisok-shevchenkivsko/533264">Gazeta.ua</a>

середа, 18 грудня 2013 р.

Шевченко і Рівненщина

У 2014 році наша країна відзначає знаменну дату – 200-річчя від дня народження Т. Г. Шевченка. Рівненською обласною універсальною науковою бібліотекою  підібраний матеріал, який ознайомить з перебуванням Тараса Шевченка на Рівненщині, Волині.

http://libr.rv.ua/ua/news/1949/

середа, 11 грудня 2013 р.

“Книга року BBC – 2013″ та “Дитяча Книга року BBC – 2013″

BBC Україна оголосила короткі списки в номінаціях “Книга року BBC – 2013″ та “Дитяча Книга року BBC – 2013″, що представлені у партнерстві з Культурною програмою Європейського Банку Реконструкції та Розвитку (ЄБРР).

До короткого списку у номінації “Книга року BBC – 2013″, який відбирали з 20-и видань, увійшли такі твори:

Юрій Макаров, “За чверть десята”. Київ, Нора-Друк. – 2013.

Ярослав Мельник, “Далекий простір”. Харків, Клуб сімейного дозвілля. – 2013.

Наталка Сняданко, “Фрау Мюллер не налаштована платити більше”. Харків, Клуб сімейного дозвілля. – 2013.


На думку члена журі, головного редактора ВВС Україна Ніни Кур’яти, учасників “короткого списку” премії “Книга року ВВС – 2013″ об’єднує тема пошуків себе. “Всі три видання, що увійшли до короткого списку – романи, головні герої яких мають складні стосунки з системою. Вони мігрують між різними соціальними групами, прагнучи знайти власне місце. Всі вони – як “свій серед чужих, чужий серед своїх”.

До короткого списку у номінації “Дитяча Книга року BBC – 2013″, який відбирали з-поміж 13-и видань, увійшли такі твори:

Галина Вдовиченко. Ліга непарних шкарпеток. Харків, Клуб сімейного дозвілля. – 2013.

Олександр Гаврош. Розбійник Пинтя у заклятому місті. АБАБАГАЛАМАГА. – 2013.

Сергій Гридін. Не такий. Львів, Видавництво Старого Лева. – 2013.

Мар’яна Прохасько, Тарас Прохасько. Хто зробить сніг. Львів, Видавництво Старого Лева. – 2013.

Ірен Роздобудько. Арсен. Київ, Грані–Т. 2013.


Член журі, письменниця та радник ЄБРР з питань культури Світлана Пиркало говорить: “Цього року ми представляємо окрему нагороду за дитячу літературу вже вдруге, і вибір – ще багатший, ніж торік. Разом із героями книжок короткого списку ми мадруємо чарівними дорогами українських казок, виживаємо разом із підлітками в сучасній реальності, разом із кротенятами та сестричкою-зайченям дізнаємося, хто робить сніг, розгадуємо захопливу сімейну таємницю та вчимося, як триматися разом, якщо ви – непарні шкарпетки в шафі”.

Переможців у обох номінаціях оголосять у п’ятницю, 13 грудня.
http://www.litgazeta.com.ua/node/4489

понеділок, 9 грудня 2013 р.

Роман Іваничук написав і видав останню книжку

У Львові презентували нову і, як заявляє, 83-річний автор, Роман Іваничук, останню книгу "Мандрівки до Аберфайлю". Автор понад 20 історичних романів, численних повістей, Герой України. Книга написана у формі не щоденного щоденника, де поруч із думками про суспільно-політичне становище є й інтимні нотки. Книгу хотіли видати наступного року, але видали зараз, аби вона підтримала людей на Майдані.

"У мене був вчитель, який казав, що щоб бути цікавим для читачів, треба кожного разу писати по різному. Хоч як важко розлучатися із свої улюбленим стилем, мушу щоразу змінюватися. Назва цієї книги не випадкова. Про підземелля Аберфайля писав у своєму трохи наївному романі "Чорна Індія" Жуль Верн. Для мене Аберфайль - це образ, метафора давньоминулого, історії, в яку мені хочеться проникнути. Я проникаю в той мій Аберфайль невідомого в історії і в людських душах", – розповів Роман Іваничук.

Книга "Мандрівки до Аберфайлю" складаються з двох частин. У першій частині у свій щоденник автор вмонтовує повість "Погоня". У ній йдеться про загибель сина Володимира Великого Святослава над річкою Опір біля Славська, котрого наздогнав і вбив його брат, якого прозвали Святополком Окаянним. У другій частині Роман Іваничук проникає в "Аберфальд людський".

"Бомжів я ніколи не вважав "останніми". Мене навіть друзі називали "королем бомжів". Я намагався зрозуміти, чому вони такими стали, яка причина. Про це йдеться у другій частині. Це остання книга, але мені дуже дискомфортно, коли на столі не лежить ніякого рукопису. Я ще почуваю себе молодим і здоровим", – розповів письменник.

Майже у кожній частині книги є згадка про теперішню дружину Іваничука - Ніну Бічую. У книзі він називає її Любкою, та пише про неї дуже ніжно та із захопленням. Каже, що вона врятувала його від самотності та дала наснагу почувати себе молодим.

"Я зрозумів, що треба бути закоханим у жінку, щоб написати книгу. І я вдячний цій жінці", - пише в останній главі автор.

Завершується книга "Окрошинами" - афоризмами самого Романа Іваничука.

http://www.litgazeta.com.ua/node/4470

пʼятниця, 22 листопада 2013 р.

Володимир Лис пише роман про свою бабу

Луцький письменник Володимир Лис пише роман про свою бабусю. Про це він розповів у столичній книгарні "Є" під час презентації роману "Соло для Соломії".

"Зараз працюю над романом про свою бабусю. Вона в мене була неймовірною. Знала багато приказок, легенд, молитов і замовлянь", - сказав письменник. "Вона була глибоко релігійною людиною. Але якимось дивним чином в ній це вживалося із язичництвом", - додав він.

Баба Володимира Лиса померла 40 років тому.

"Якби у дитинстві мав той розум, що зараз, ходив би за нею і кожне слово записував. Але, коли почав відтворювати спогади про бабусю, виявилося, що багато чого пам'ятаю. Оце влітку і на початку осені кілька тижнів провів у рідному селі. Питав багатьох про свою бабусю. Хоч її ровесників вже немає на цьому світі, багато людей її пам'ятають. Вони розповіли багато цікавого. Пригадали, як вона говорила, які молитви і замовлення знала", - сказав Лис.

"Написати цей роман - це мій обов'язок. Інакше це кудись згине і піде у небуття", - додав він.

Також Володимир Лис розповів, що мріє написати роман на біблійний сюжет. "В мене є один сюжет, який вже давно мене мучить. Хочу якось пов'язати його із сучасністю", - сказав він.

"Єдине - щоб вистачило часу. Поки рука триматиме перо, я писатиму. В цьому плані я зануда, бо інших захоплень в мене немає", - додав Володимир Лис.

Світлана КОРЖЕНКО

http://gazeta.ua/articles/culture/_volodimir-lis-pishe-roman-pro-svoyu-babu/527417

Найкращі та найгірші романи 21 століття назвали в Британії

"Гаррі Поттер і Орден Фенікса" Джоан Роулінг названо найкращим романом ХХІ століття. А "Ангел" Кеті Прайс – найгіршим.

До найгірших потрапили і "50 відтінків сірого" – світовий бестселер Е. Л. Джеймс. Такими є результати опитування 2000 людей для британського телеканалу "Dave", пише The Guardian. Результати опитування були такими. Серед найкращих романів: "Гаррі Поттер і Орден Фенікса" Джоан Роулінг, "Життя Пі" Яна Мартела, "Дружина мандрівника часом" Одрі Ніффенеггер, "Голодні ігри" Сьюзанн Коллінз, "Спокута" Ієна Мак'юена, "Допомога" Кетрін Стокетт, "Бурштиновий телескоп" Філіпа Пуллмана, "Нам треба поговорити про Кевіна" Лайонел Шрайвер, "Старим тут не місце" Кормака МакКарт, "Помпеї" Роберта Гарріса.

А п'ятірка найгірших романів виглядає так: "Ангел" Кеті Прайс, "50 відтінків сірого" Е. Л. Джеймс, "Весь новий світ" Кеті Прайс, "Навчаючись літати" Вікторії Бекхем, "Код Да Вінчі" Дена Брауна.
http://gazeta.ua/articles/culture/_najkraschi-ta-najgirshi-romani-21-stolittya-nazvali-v-britaniji/526558

понеділок, 11 листопада 2013 р.

За книжками Джейн Остін зроблять онлайн-гру


Твори Джейн Ості
“Як розповіла глава студії-розробника 3 turn Productions Джуді Тайрер, основою геймплею в Ever, Jane будуть соціальні взаємодії між гравцями. Події гри розгортатимуться на початку XIX століття”, – зазначається у повідомленні.
Герої гри займатимуться типовими для персонажів Остін видами діяльності, наприклад, відвідуватимуть бали. При цьому традиційних битв не буде: замість цього для боротьби з суперниками треба буде поширювати плітки про них, які знизять їхній соціальний статус. Проте система чуток будуватиметься так, щоб не розповідати брехливі історії про супротивників занадто часто – це може відкритися, і тоді знизиться статус самого пліткаря.

При створенні персонажів гравцю треба буде визначити баланс між такими параметрами, як обов’язок, доброта, щастя, статус і репутація, що теж вплине на взаємодію з іншими героями. Приміром, персонажі з високим статусом можуть не відгукнутися на запрошення на бал від тих, у кого цей параметр нижчий, і тоді у хазяїв заходу він опуститься ще сильніше. Проте якщо вони з радістю погодяться, то статус організаторів балу може підвищитися. При цьому окрім особистого статусу у грі буде ще й сімейний (він з’явиться у тих героїв, які об’єднаються в одну сім’ю).


http://vsiknygy.net.ua/news/zakordonni-novyny/32242/



вівторок, 5 листопада 2013 р.

100 невідомих листів Ольги Кобилянської знайшли в архівах


Під час підготовки виставки з нагоди 150-річчя з дня народження відомої української письменниці Ольги Кобилянської було виявлено понад 100 унікальних листів.

- Знахідка – дійсно безцінна. Перлиною архівного відкриття є нарис чеською мовою «Самостійна Україна». Даний твір ніколи не публікувався, вважаю, він допоможе відкрити нові факти з життя письменниці, - зауважила голова Державної архівної служби Ольга Гінзбург.

Варто нагадати, що Ольга Кобилянська відома не лише своїми літературними шедеврами, але й активною діяльністю у феміністичному русі на Буковині.

http://news.mistinfo.com/news/19602

понеділок, 21 жовтня 2013 р.

Поезія поліської душі


Відділ обслуговування м-н.Будівельників , Кузнецовська міська публічна бібліотека

Забужко дали “Ангелуса”

Роман «Музей покинутих секретів» визнали найкращим серед семи номінантів на літературну премію Центральної Європи.
«В цю хвилину я розумію, чому голлівудські зірки під час вручення «Оскара» починають плакати. Ще сьогодні зранку я була у Лондоні і підписувала ту ж книгу англійською мовою. Вроцлав зараз для мене ірреальний. Україна здобула визнання Європи! І за це дякую Вроцлаву», – розчулена та зворушена від несподіванки сказала Оксана Забужко, вийшовши на сцену для отримання нагороди. Українська письменниця стала власницею унікальної статуетки авторства Єви Россано «Ангелус» та переможцем одної з найпрестижніших літературних нагород.
Нагадаємо, що премію «Ангелус» вже вдруге отримав український автор. У 2006 році переміг Юрій Андрухович із романом «12 обручів».

Організатором і засновником Центрально-Європейської літературної премії «Ангелус» є місто Вроцлав. Премію присуджують щорічно за найкращу книжку прози, опубліковану польською мовою. Приз – чек на 150 000 злотих.
http://litakcent.com/2013/10/20/zabuzhko-daly-anhelusa/

понеділок, 14 жовтня 2013 р.

Нобелівську премію з літератури за 2013 р. здобула канадка Еліс Мунро



Лауреатом Нобелівської премії з літератури за 2013 р. стала 82-річна канадська новеллістка Еліс Мунро . Нобелівський комітет назвав її "майстром сучасного оповідання", відзначивши "чудово відбудовану манеру розповіді, яка характеризується прозорістю і психологічним реалізмом".

Еліс Мунро стала 13-ою жінкою, відзначеною Нобелівською премією з літератури, і 110-им володарем цієї нагороди.
Крім Нобелівської премії з літератури, Мунро вже була нагороджена Букерівською премією і трьома Преміями генерал-губернатора Канади. За створення психологічно складних персонажів північноамериканські колеги удостоїли Мунро прізвиська "Наш Чехов". Критики зазначають, що більша частина її прози ілюструє літературний жанр, відомий як Готика Південного Онтаріо.

Конкуренцію Мунро в цьому році склали "вічний кандидат" Харукі Муракамі, американка Джойс Керол Оутс, угорський прозаїк і драматург Петер Надаш, один з найбільш затребуваних драматургів світу Юн Фоссе, корейський поет Ко Ун, символ руху хіпі Боб Ділан та інші.


Еліс Мунро народилася 10 липня 1931 р. в містечку Вінг у провінції Онтаріо. Вона почала писати ще в підлітковому віці, опублікувавши своє перше оповідання "Вимірювання Тіні" у 1950 р. під час навчання в університеті Північного Онтаріо. Її перша збірка "Танець щасливих тіней" у 1968 р. принесла їй Премію генерал-губернатора Канади. Ця ж нагорода була вручена їй за книги "А хто ти, власне, така?" і "Прогрес кохання".
http://www.rbc.ua/ukr/news/society/nobelevskuyu-premiyu-po-literature-poluchila-kanadka-elis-10102013144100

вівторок, 1 жовтня 2013 р.

ПЕРЕМОЖЦІ КОНКУРСУ «НАЙКРАЩА КНИГА ФОРУМУ ВИДАВЦІВ – 2013»


ГРАН-ПРІ

1.      Мічіо Кайку. Фізика майбутнього. (Літопис)
2.      Жан-Клод Маркаде. Малевич. (Родовід)
3.      Грицько Чубай. П'ятикнижжя. (Видавництво Старого Лева)

19 НАЙКРАЩИХ КНИГ 20 ФОРУМУ ВИДАВЦІВ

1.      Грицько Чубай. П’ятикнижжя. (Видавництво Старого Лева)
2.      Наталія Хобзей, Тетяна Ястремська, Оксана Сімович, Ганна Дидик-Меуш. Гуцульські світи: Лексикон. (Інститут українознавства ім. І. Крип’якевича НАН України)
3.      Мічіо Кайку. Фізика майбутнього. (Літопис)
4.      Серія «Українська Поетична Антологія». (А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА)
5.      Наталя Яковенко. Дзеркала ідентичності. (Laurus)
6.      «Доросла Серія». (А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА)
7.      Мар'ян Бесага. Іван Остафійчук. Джерела творчості. Альбом-монографія. (Р. К. Майстер-Принт)
8.      Серія газети «День» «Підривна література» (За загальною редакцією Лариси Івшиної). (Українська прес-група)
9.      Віталій Андрєєв. Віктор Петров. Нариси інтелектуальної біографії вченого: Монографія. В. Петров. Скіфи. Мова і етнос. (Герда)
10.  Ів Аньєс. Підручник із журналістики. (Видавничий дім «Києво-Могилянська академія»)
11.  Леонід Кисельов. Над київськими зошитами. (Ярославів Вал)
12.  Тарас Шевченко. Гайдамаки: Факсимільне видання. Історія книжки. Інтерпретація.. (Критика)
13.  Жан-Клод Маркаде. Малевич. (Родовід)
14.  Олена Гусейнова. Відкритий райдер. (Ярославів Вал)
15.  Павло Жолтовський. Umbra vitae. (Видавець Олександр Савчук)
16.  Богдан Горинь. Любов і творчість Софії Караффи-Корбут. (Апріорі)
17.  Сіддгартха Мукерджі. Імператор усіх хвороб. Біографія раку. (Видавництво Жупанського)
18.  Європейський словник філософій. У 3-х т. (Дух і Літера)
19.  Худаш Михайло. Походження імен та релігійно-міфологічні функції давньоруських і спільнослов’янських язичницьких божеств. (Інститут народознавства НАН України)


СПЕЦІАЛЬНІ ВІДЗНАКИ МАЛИХ ЖУРІ

  1. Малі журі «Наукові бібліотеки» та «Львовознавство»
Ольга Пламеницька. Castrum Camenecensis. Фортеця Кам’янець. (Абетка)
  1. Мале журі «Бібліотеки для дітей»
Сашко Дерманський. Казки дракона Омелька. (А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА)
  1. Мале журі «Економічні науки, банківська справа»
Серія монографій видавництва Університету банківської справи Національного банку України
  1. Малі журі «Наукові бібліотеки» та «Львовознавство»
Ольга Пламеницька. Castrum Camenecensis. Фортеця Кам’янець. (Абетка)
  1. Мале журі «Бібліотеки для дітей та студії дитячої літератури»
Сашко Дерманський. Казки дракона Омелька. (А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА)
  1. Мале журі «Економічні науки, банківська справа»
Серія монографій видавництва Університету банківської справи Національного банку України
  1. Мале журі «Медичні науки»
Людина в сучасному світі. В трьох книгах. За редакцією Володимира Мельника (Видавничий центр Львівського національного університету імені Івана Франка)
  1. Малі журі «Іноземні партнери» та “Книгознавці”
Андрій Парамонов.  Україна у фотографіях першої третини XX ст. (Харківський приватний музей міської садиби)
  1. Мале журі «Історія, філософія, соціологія»
Чарльз Тейлор. Секулярна доба. (Дух і літера)
  1.  Мале журі «Книжковий дизайн»
Тарас і Мар'яна Прохаськи. Хто зробить сніг (Видавництво Старого Лева)
  1. Мале журі «Літературознавці»
Тарас Шевченко в критиці. Т. 1 (Критика)
  1. Мале журі «Письменники і перекладачі»
Серія “Меридіан серця. Бібліотека німецької літератури” (Книги-ХХІ)
  1. Мале журі «Точні, природничі й технічні науки»
Микола Романюк, Ананій Крочук, Ігор Пашук. Оптика (Видавничий центр Львівського національного університету імені Івана Франка)


ПЕРСОНАЛЬНІ ВІДЗНАКИ ПРЕЗИДЕНТА ФОРУМУ ВИДАВЦІВ
Олександри КОВАЛЬ
1.      Мирослав Дочинець. Криничар (Видавництво Карпати)
  1. Серія монографій видавництва Університету банківської справи Національного банку України
3.      Ден Браун. Інферно. (Видавництво Клуб Сімейного Дозвілля)
4.      Данте. Божественна Комедія: Пекло. (Видавництво Астролябія)       
5.                  Люсі-Мод Монтгомері. Енн із Ейвонлі. (Видавництво Урбіно)
6.      Незвичайні історії звичайних жінок. Усна історія XX століття           . (Інститут історичних досліджень Львівського національного університету ім. Івана Франка)
  1. Людина в сучасному світі. В трьох книгах. (Видавничий центр Львівського національного університету імені Івана Франка)
  2. Книга Священного Писання. Книга Іова . (Благодійний фонд "Богуслав")
  3. Директор видавництва Університету банківської справи НБУ Інге Мазінг за значний внесок у розвиток вітчизняного книговидання української культури і освіти

ПЕРСОНАЛЬНІ ВІДЗНАКИ ГОЛОВИ ЖУРІ
Богдана МОРКЛЯНИКА

1.      Bohdan Hud. Ukraińcy i Polacy. (Pracownia Wydawnicza)
2.     Анна Кос. Площа Ринок у Львові. (Видавництво Львівської Політехніки)
3.      о. Климентій Василь Стасів, ЧСВВ. Вартовий Господнього світильника. (Місіонер)

ПЕРСОНАЛЬНА ВІДЗНАКА ВІДПОВІДАЛЬНОГО СЕКРЕТАРЯ ЖУРІ
Богдана ТИХОЛОЗА

Леся Мушкетик. Фольклор українсько-угорського порубіжжя. (Український письменник)

ІНШІ СПЕЦІАЛЬНІ ВІДЗНАКИ
  1. МБФ «Україна 3000»
Галина Стельмащук. Українська народні головні убори. (Апріорі)
  1. Національний університет «Львівська Політехніка»
Серія газети «День» «Підривна література» (За загальною редакцією Лариси Івшиної). (Українська прес-група)
  1. Асоціація випускників Львівського національного університету імені Івана Франка
Богдан Горинь. Любов і творчість Софії Караффи-Корбут. (Апріорі)
  1. Львівське астрономічне товариство
Оскар Вайльд. Зоряний хлопчик. (Видавництво Старого Лева)
  1. Українська бібліотечна асоціація
Серія газети «День» «Підривна література» (За загальною редакцією Лариси Івшиної). (Українська прес-група)
  1. Київстар
Тетяна Щербаченко. Як не заблукати в павутині. (Видавництво Старого Лева)
Серія газети «День» «Підривна література» (За загальною редакцією Лариси Івшиної). (Українська прес-група)
  1. Радіо Свобода
Євген Грицяк. Короткий запис спогадів: Норильське повстання, після повстання. (Смолоскип)
  1. Газета «Известия в Украине»
Брати Капранови. Мальована історія незалежності України. (Зелений пес)
  1. Персональна відзнака Ольги Герасим’юк
Перекладачеві п. Олегу Королю за книгу: Сіддгартха Мукерджі. Імператор усіх хвороб. Біографія раку. (Видавництво Жупанського)

НАГОРОДИ ЛЬВІВСЬКОЇ ОБЛАСНОЇ РАДИ

Відзнакою Львівської обласної ради нагороджена автор книги "Українські митці у світі", доктор мистецтвознавства, професор Львівської академії мистецтв, член-кореспондент Академії мистецтв України Галина Стельмащук.
            Нагородою Львівської обласної ради "Подяка обласної ради" були відзначені колектив ТзОВ "Видавництво Старого Лева" та колектив ТзОВ "Видавництво "Астролябія".
            Грамотою Львівської обласної ради нагороджений  український перекладач, письменник, науковець  Андрій Содомора – за нову книгу перекладів з давньогрецької мови „Алкей. Пісні застільні і повстанські”.

НАГОРОДА ГОЛОВИ ЛОДА ВІКТОРА ШЕМЧУКА

Найкращою книгою Форуму видавців 2013 року, за версією голови обласної державної адміністрації Віктора Шемчука, визнано книгу всесвітньовідомого англійського дитячого письменника Джеремі Стронґа «Ракета на чотирьох лапах» Видавництва Старого Лева.

ПОДЯКИ ВІД МІСЬКОГО ГОЛОВИ

1.      Емма Андієвська – українська письменниця, поетеса та художниця, що працює у стилі сюрреалізму та герметизму.
2.      Валерій Шевчук – український письменник-шістдесятник, майстер психологічної і готичної прози, автор низки літературознавчих та публіцистичних праць, інтерпретатор українського літературного бароко.
3.      Олег Лишега – український поет, драматург та перекладач.
4.      Віктор Неборак –  поет, прозаїк, літературознавець.
5.      Ярослав Годун –  директор Польського Інституту в Києві.
6.      Ольга Огризло –  директор Української книгарні
7.      Сергій Фрухт – директор видавництва  Центр Європи
8.    Галина Пагутяк – українська письменниця. Лауреат Шевченківської премії з літератури
9.      Василь Габор – видавець "Приватної колекції"



ПЕРЕМОЖЦІ ДИТЯЧОЇ КНИЖКОВОЇ ПРЕМІЇ «ЛЕВЕНЯ»

  • Видавничий Дім  «Розумна Дитина». Ольга Сімонова  «ЗАЙМАТИКА»
  • Видавництво Старого Лева. Тетяна Щербаченко «Як не заблукати в павутині»
  • Видавничий дім «Веселка». Віктор Терен  «Хлопчик з планети Ч та вогняні пси». Сергійчук Тарас «Античність в особах: Видатні й відомі представники античності у замальовках сучасного письменника»
  • Видавничий дім «Школа». Юхим Чеповецький «Пригоди шахового солдата Пєшкіна. Твоя шахова абетка»
  • Видавництво «Майстер-клас». Наталія Гузєєва «Я тебе дуже люблю». Всеволод Нестайк«Пригоди журавлика». Діана Амфт «Як полюбити павученя?»
  • Видавництво «Країна мрій». Френсіс Бернетт  «Маленька принцеса»
  • Видавництво «Урбіно». Ягелло Йоанна «Кава з кардамоном». Монтгомері Люсі-Мод «Енн із Зелених Дахів»
  • Видавництво «Дж. Дж. Агенція». Ульріке Мочіуніґ  «У пошуках щастя!»
  • Видавництво «Навчальна книга – Богдан». Джаклін Вілсон «Дівчата закохані». Анна Осадко «Пластилінові загадки»

середа, 11 вересня 2013 р.

Форум видавців у Львові: "Фоліо" підготувало 15 літературних акцій



Одне з найбільших українських видавництв, харківське "Фоліо", представить 15 літературних заходів на площі Ринок 12 вересня. Розпочне презентація книги Богдана Панкевича "Подорож на Афон" за участю автора з 11.00 до 11.30. Далі свою книгу "Поезії рудої киці" продемонструє Аліна Артюх з 11.30 до 12.00.

У програмі також:

12.00 – 12.30 — Дискусія на тему: "Яке майбутнє чекає на Україну з огляду на концепцію "третього шляху" Володимира Єшкілєва та Володимира Павліва, учасники: Володимир Єшкілєв, Володимир Павлів, Данило Яневський.

 12.30 – 13.00 — Роздуми Данила Яневського на тему: "ОУН і український національний рух: партнери чи вороги". Модератор – Володимир Єшкілєв

13.00 – 14.00 — Дискусія "Читання паперових книг vs телебачення, аудіо-книги, Інтернет – за чим майбутнє, або чи є в Україні культура читання". Учасники: Андрій Курков, Наталка Сняданко, Андрій Кокотюха, Віталій Шлайфер, Олександр Красовицький — генеральний директор ТОВ "Видавництво Фоліо", а також випусковий редактор інтернет-порталу Zahid.net Наталя Зубрицька. Модератор: Євген Положій.

14.00 – 14.30 — Зустріч із читачами Євгена Положія та Наталки Сняданко

 14.30 – 15.20 — Автобіографічна складова у творчості Олеся Ульяненка та творчі читання (книги: "Знак Саваофа"; "Серафіма"; "Вогненне око"; "Син тіні"; "Сталінка. Дофін сатани"; "Жінка його мрії"; "Квіти Содому", "Ангели помсти"). Учасники: Евгенія Чупріна (модератор), Сергій Пантюк, Сергій Жадан.

 15.20 – 15.30 — Поетична 10-хвилинка Катерини Ползикіно

 15.30 – 16.00 — Презентація книги Юлії Пилипенко "Рижик". Автограф-сесія автора. Модератор – Катерина Ползикіна

16.00 – 16.45 — Презентація книги Катерини Бабкіної "Соня". Модератор: Вікторія Наріжна.

 16.45 – 17.30 — Літературна зустріч спогадів про Олександра Довженка (за книгою "Щоденникові записи"). Учасники: Олександр Красовицький (модератор), голова Державної архівної служби України — Ольга Гінзбург.

17.30 – 17.50 — Презентація книги Олексія Кононенко "Антологія українського анекдоту" у 7 томах. Модератор: Микола Шейко.

17.50 – 18.30 — Діалог на тему: "Українська проза: на небі чи на землі". Учасники: Андрій Курков, Данило Яневський. Модератор – Євген Положій.

 18.30 – 19.30 — Презентація нового роману Романа Іваничука "Торговиця" за участі автора, вручення йому відзнаки "Золотий письменник України" (2012 рік).

19.30 – 21.00 — Презентація книги переможця літературного конкурсу "Коронація слова" 2013 року в головній номанації "Кращий роман" Богдана Коломійчука "Людвисар. Ігри вельмож" та майстер-клас із історичного фехтування за участі автора. Акції відбуватимуться як історична реконструкція - костюмовані та зі стилізованою зброєю. Модератор - Катерина Бабкіна.
http://20minut.ua/Novyny-Lvova/Kult-podii/10293009

Люко Дашвар "На запах м'яса"


Люко Дашвар полонила серця читачів України своїми гостропсихологічними романами. Її твори неодноразово ставали призерами численних літературних конкурсів, таких як «Коронація слова», «Книга року» Бі-бі-сі та Всеукраїнського рейтингу. Видання «Фокус» та «Главред» назвали її однією із трьох найуспішніших авторів України, а 2012 року Люко Дашвар було удостоєно почесного звання «Золотий письменник України». Сьогодні загальний наклад її романів сягнув понад 400 тисяч примірників.

 «На запах м'яса» вразить (…) Авторка заходить у серце на правах ґаздині. Чинить гармидер , викидає зайве. Спершу дратуєшся від того, що душу скуйовджено, але коришся, бо моментом ліпшаєш. Людина — це хижак. Але, на відміну від тваринного світу, у неї своє «м’ясо». Жага до багатства, влади, примарного благополуччя, бажання мати більше, ніж тобі потрібно, — все це м’ясо! Потяг до нього йде з самого низу людської натури.
Майя хотіла втекти від тваринного світу, де сильніший пожирає слабшого, та знайти забуття. Покинутий хутір, що загубився серед лісів, — саме те, що треба. Це гарна можливість закінчити своє життя, чи, може, почати нове? Саме тут, серед щирих почуттів і давніх легенд, вона знову повірила в себе. Повірила, що можна жити не заради себе чи якоїсь примхи, а жити заради життя. Але чи надовго це? Адже потяг до м’яса неможливо заглушити, і спрага до «красивого життя», наче голод, висотує з тебе всі сили, вмовляє повернутися до міста і забрати те, що тобі належить!

вівторок, 10 вересня 2013 р.

20-й ювілейний «Форум видавців у Львові»



20-й ювілейний «Форум видавців у Львові» – це ціла низка проектів і заходів, які відбудуться 10-15 вересня 2013 року. Це Львівський міжнародний літературний фестиваль, книжковий ярмарок.
   Вперше на Міжнародному літературному фестивалі з’являється Країна – Почесний гість. Цього року – це Польща. Польську програму можна поділити на 20 окремих проектів: концерти, презентації, семінари, читання, перегляди фільмів та ін. До Львова приїхали
відомі польські письменники, поети старої та нової генерації, які протягом всього фестивалю будуть дискутувати про літературні зв’язки Польщі та України.
http://bookforum.ua/article/952/20+Форум+видавців+у+Львові.html

понеділок, 2 вересня 2013 р.

Марія Матіос презентує на Форумі видавців «Черевички Божої Матері»



13 вересня о 15.00 у Палаці мистецтв відбудеться презентація нової книжки Марії Матіос «Черевички Божої Матері»
ь письменниці – це трагічна буковинська історія червня-липня 1941 року, в якій і справді нема пересичення правдою.
Іванка Борсук – головна героїня книжки, що перекочувала зі сторінок повісті «Москалиця», у свої дванадцять рочків розуміє найголовніше: що є Добро і що є Зло.
Бездоганне знання народ-них традицій і гуцульських вірувань, людської психології та історичних фактів і на цей раз дозволили Марії Матіос відтворити особливу драму людини ХХ століття на території, яку історик Тімоті Снайдер назвав «кривавими землями».

Марія Матіос є корінною гуцулкою. Вперше надрукувала вірші у 15 років. Здобула освіту українського філолога.
У 1992 р. дебютувала у журналі «Київ» із новело. «Юр’яна і Довгопол». Близько 10 років присвятила журналістиці, редагувала газету машинобудівного заводу у Чернівцях. Співзасновниця науково-літературного «Буковинського журналу».
Наразі живе у Києві. Цікавиться психологією, етнографією, городництвом та квітникарством.

Окрім презентації книги, Марія Матіос візьме участь у жіночій дискусії письменниць «Історії жінок і жінки в історії». За участі письменниці також відбудеться дискусія «Імператор хвороб: перемогти хворобу, жити з хворобою, гідно померти», яка буде проедена за підтримки фонду Ріната Ахметова «Розвиток України».

http://Bookforum.ua

четвер, 1 серпня 2013 р.

Як виховують слухняних дружин "для продажу" - у новому романі Роздобудько

Нещодавно друком вийшла нова книга української письменниці Ірен Роздобудько - "ЛСД" (Ліцей слухняних дружин). У романі йдеться про особливий заклад для молодих дівчат. У майбутньому вони стануть ідеальними та найслухнянішими дружинами, але для тих - хто заплатить за них найвищу ціну.
За сюжетом учениця ліцею - дівчина на ім'я Пат – випадково знайомиться з саксофоністом, який завітав до їхнього закладу під час розслідування вбивства однієї з вихованок. Саме цей чоловік відкриває їй очі: те, чому їх навчали (справжнє життя полягає у покірному служінні своєму майбутньому чоловікові), насправді омана, існує інше життя – вільне та прекрасне.
Намагаючись відборонити свою свободу, вона втікає з закладу й опиняється на вулиці, до якої зовсім не пристосована. Тут і починаються її пригоди — чи зможе вона вижити в світі, до якого не пристосована.


Джерело: <a href="http://gazeta.ua/articles/culture/_yak-vihovuyut-sluhnyanih-druzhin-dlya-prodazhu-u-novomu-romani-rozdobudko/508265">Gazeta.ua</a>

четвер, 25 липня 2013 р.

Новий роман Дена Брауна про мандрівку пеклом

В основі сюжету роману "Інферно" нові пригоди професора з Гарварду Роберта Ленгдона, вже відоманте.

Завдяки такому переплетінню Ден Браун описує мандрівку живої людини світом померлих, де головний герой спробує відповісти на питання, що цікавлять та турбують людство з прадавніх часів.

Попередні романи Дена Брауна в Україні як і в світі також стали бестселерами. Найбільші показники належать скандально відомому роману Дена Брауна "Код Да Вінчі" - сукупні продажі перетнули відмітку у 120 тисяч примірників.



Джерело: <a href="http://gazeta.ua/articles/culture/_novij-roman-dena-brauna-pro-mandrivku-peklom-vijde-vlitku-ukrajinskoyu-movoyu/497450">Gazeta.ua</a>


вівторок, 16 липня 2013 р.

Більше половини українців взагалі не читають книг

Більше половини (50,9%) опитаних соціологами українців зізналися, що не читають книги. Про це свідчать результати дослідження Research & Branding Group.

Респондентам було поставлено питання про те, чи вони читають книги, скільки і яким чином. 50,9% відповіли, що не читають, 48,7% - читають, 0,4% - важко відповісти.

З тих, хто читає, 86,7% віддають перевагу традиційним, паперовим книгам, 10,4% користуються гаджетами для електронного читання, а 2,1% люблять аудіокниги.

- Літературні уподобання українців: детективи, жіночі романи і "шансон у прозі"

Із загальної кількості тих, хто читає, 29,8% читають кілька разів на місяць, 26,5% - кілька разів на тиждень, 17,7% - практично щодня, 21,5% - читають кілька разів на рік і 2,3% читають рідше, ніж раз на рік.

На питання, творам якого жанру вони віддають перевагу, 36,3% відповіли, що читають історичні твори, 34,3% - детективи, 26,2% - любовні романи.

Також респондентам запропонували відповісти на питання про те, скільки книг вони прочитали за останній рік.

40,2% чоловіків і 39,2% жінок прочитали менше 5 книг; 25,8% чоловіків і 24,9% жінок прочитали від 6 до 10 книг; близько 14,6% чоловіків і 17,3% жінок - від 11 до 20 книг, 8,6% чоловіків і 6,7% жінок - від 21 до 40 книг. Тільки 4,5% чоловіків і 7,7% жінок за поточний рік прочитали більше 40 книг.

Дослідження проводилося з 27 лютого по 11 березня серед дорослого населення 24 областей, АР Крим, Києва і Севастополя старше 18 років. Було опитано 2 178 респондентів.

Теоретична похибка вибірки не перевищує 2%.

Зазначимо, що українці витрачають на книги у десятки разів менше, ніж жителі інших цивілізованих країн.

Так, середньостатистичний німець купує книг протягом року на 119 євро. У маленькій п'ятимільйонній Фінляндії, яка вважається сьогодні першою країною за освітою за рейтингами ЮНЕСКО, громадянин в середньому купує книг на 105 євро. А середньостатистичний українець за рік купує книг на 2,9 євро.

http://dt.ua/UKRAINE/bilshe-polovini-ukrayinciv-vzagali-ne-chitayut-knig-119755_.html

Спілка письменників України визначилася з переможцями і лауреатами Книжкового рейтингу


У квітні у Будинку письменників України (приміщення Національної спілки письменників України) відбулася церемонія нагородження переможців та лауреатів Книжкового рейтингу Національної спілки письменників України 2012 р.

Власний книжковий рейтинг НСПУ започаткувала на початку цього року. Кожен із тридцяти експертів рейтингу, серед яких - відомі письменники, літературознавці, видавці, визначав п´ять кращих книжок у семи номінаціях. Таким чином, кращими книжками 2012 року за версією НСПУ було визначено:

Номінація "Проза"

1.  М. Слабошпицький. "Що записано в книгу життя"

2. Ю. Щербак. "Час Великої гри".

3. М. Дочинець. "Криничар".

4. Л. Пономаренко. "Синє яблуко для Ілонки".

5. В. Кожелянко. "Діти застою".

Номінація "Поезія"

1. Ю. Буряк. "Амальгама".

2. І. Римарук. "Божественний вітер".

3. В. Затуливітер. "Тернова гора".

4. П. Щириця. "Місце сили".

5. Л. Голота. "Жіночий апокриф".

Номінація "Літературознавство"

1. В. Агеєва. "Мистецтво рівноваги. Максим Рильський на тлі епохи".

2. С. Гальченко. "Скарби літературних архівів".

3. В. Дончик. "Неминуче й неминуще".

4. Л. Ушкалов. "Реалізм - це есхатологія".

5. М. Слабошпицький. "25 українських поетів у вигнанні".

5. М Наєнко. "Художня література України. Від міфів до реальності".

Номінація "Публіцистика"

1. Ю. Дорошенко. "Без догмату".

2. В. В´ятрович. Історія з грифом "Секретно".

3. І. Дзюба. "Бо то не посто мова, звуки".

4. "Мова - наш останній рубіж".

5. Р. Коваль. "І стеком, і шаблею".

Номінація "Есеїстика"

1. О. Забужко. "З мапи книг і людей".

2. О. Климчук. "Я єсьм...".

3. М. Рябчук. "Від хаосу до стабільності".

4. "Українська Гельсинкська спілка у спогадах і документах".

5. Б. Рубчак. Міти метаморфоз.

Номінація "Драматургія"

1. П. Ходанич. "Свобода під заставу".

Номінація "Дитяча література"

1. Л. Воронина. "Таємне товариство боягузів та брехунів".

2. В. Рутківський. "Сторожова застава".

3. Н. Гуменюк. "Літо з амазонками".

4. І. Андрусяк. "Вісім днів з життя Бурундука".

5. З. Мензатюк. "Дитячий кобзар".

 Загалом експертами рейтингу було названо 255 книг.


середа, 10 липня 2013 р.

Любителі художньої літератури мають гнучкіше мислення

Про корисність читання офіційно заявили науковці з університету Торонто. Вони з’ясували: ті, хто читає багато художньої літератури, мають ширший світогляд, гнучкіше мислення та не квапляться з висновками, пише Українська правда з посиланням на The Daily Mail.

За словами професора Майї Джікік, яка очолила дослідження, навіть прочитане коротке оповіданнячко допомагає людині легше переживати невпевненість та зменшує потребу в “когнітивній замкненості”. Іншими словами, у складній ситуації вона не прагне уникнути двозначності та якнайшвидше прийняти бодай якесь рішення.

Експериментатори поділили 100 добровольців на дві групи. Піддослідним із першої дали для читання есе, зокрема Бернарда Шоу. Представникам другої групи запропонували короткий художній твір одного з відомих письменників.

Коли учасники дочитали, їх попросили взяти участь в опитуванні. Вони мали поставити “так” або ні” під твердженнями на кшталт “Мені не подобаються питання, на які існує кілька відповідей”. За результатами, конкретики та стабільності більше потребували ті, хто прочитав есе.

Як пояснюють науковці, процес читання художнього твору не вимагає від людини прийняття якихось рішень.

“Більше за те, читаючи, людина може імітувати спосіб мислення навіть тих персонажів, які йому чи їй особисто не подобаються. Можна думати і навіть відчувати як Гумберт Гумберт у “Лоліті”, байдуже, наскільки огидним здається комусь цей герой”, – зазначають учені.

На їхню думку, художня література дає людям ширший світогляд. Причому цей “ефект” є сильнішим у тих людей, хто має звичку читати.
http://litakcent.com/2013/06/18/ljubyteli-hudozhnoji-literatury-majut-hnuchkishe-myslennja/

Огляд літератури відділу обслуговування Кузнецовської міської публічної бібліотеки



четвер, 4 липня 2013 р.

Перевидано рідкісне позацензурне видання "Історії України-Русі" М.Аркаса


1 липня 2013 р. у бібліотеці Історичного клубу "Холодний Яр" у серії "Видатні українці" вийшла праця Миколи Аркаса "Історія України-Руси". 

Це репринтне перевидання 2-го (позацензурного) видання "Історії України-Русі" Миколи Аркаса, яке у 1912 році вийшло друком у Кракові. У згаданій книжці зібрано всю історію українського народу до початку ХХ століття. Готували її до друку Богдан Лепкий та В'ячеслав Липинський уже після смерті автора та Василя Доманицького, редактора 1-го видання 1908 року (петербурзького, цензурованого). Більшу частину накладу 2-го видання книжки було спалено російськими військами під час Першої світової війни, в результаті чого воно стало бібліографічною рідкістю.

Упорядкування, передмову і фотододаток сучасної книги зробив дослідник Національно-визвольних змагань в Україні в першій половині ХХ ст. Роман Коваль.

за матеріалами: Освітній портал

середа, 3 липня 2013 р.

Музей Шевченка створив віртуальний архів творчості поета


На сайті Національного музею Тараса Шевченка з'явилася електронна бібліотека з копіями документів, пов'язаних з різними етапами життя та творчості поета.

Електронний архів складається з 14 розділів, у яких близько 140 оцифрованих документів. Серед них - метрична книга 1795 року із записом про народження Тараса Шевченка, екзаменаційні списки з Академії мистецтв у Санкт-Петербурзі, де він навчався, книги з особистої бібліотеки поета, прижиттєві видання з автографами, протоколи допитів, листи.

Документи сканували протягом місяця, використовували спеціальну безконтактну технологію, щоб не пошкодити їх. Проект створили в рамках святкування 200-річчя з дня народження Тараса Шевченка у 2014 році. До ювілею фахівці музею збираються підготувати ще ряд проектів.

http://news.mistinfo.com/news/13507

90-томне зібрання творів Льва Толстого оцифрують і викладуть в інтернет


90 томів творів великого російського класика Льва Толстого будуть оцифровані та викладені для загального доступу в інтернет.

Літературний проект під назвою «Весь Толстой в один клік» стартував 17 червня, під керівництвом Державного музею Льва Толстого спільно з компанією ABBYY.

Поки ж твори письменника доступні тільки у вигляді архіву розрізнених сторінок в PDF. Завдання авторів проекту – скласти з них повне зібрання творів, тож для допомоги залучаються всі бажаючі. Так, кожен відвідувач сайту може завантажити 20 сторінок тексту і версію ABBYY FineReader, яка допоможе визначити тексти. Для швидкого здійснення проекту потрібно набрати не менше 2,5 тисяч осіб. Вже до вересня, до дня народження Льва Толстого, планується представити перші плоди роботи - кілька оцифрованих і викладених в мережу томів.

За словами Фьокли Толстої, завідуючої відділом розвитку Державного московського музею Толстого та праправнучки класика російської літератури, мета проекту - зробити вивірену електронну версію 90-томника, познайомити читача з маловідомими роботами автора, привернути увагу широких мас до творчості письменника, організувати волонтерський рух з вичитування його творів.

90-томник Льва Толстого виходив у Держлітвидавництві з 1928 по 1958 роки. У це зібрання творів були включені всі художні твори класика, його щоденники, листи, публіцистичні, філософсько-релігійні твори, педагогічні статті, а також чернетки.

http://news.mistinfo.com/news/13384

середа, 26 червня 2013 р.

Переможці конкурсу «Коронація слова — 2013»



Письменник Богдан Коломійчук, автор твору «Людвисар», отримав першу премію у номінації «Роман». Це роман про найкраще місто у світі – так охарактеризував свою книжку переможець. «Історія розвивається в 16 столітті, коли щойно утворилася Річ Посполита. Весь сюжет розвивається на тлі цих історичних подій, хоча історія у творі – зовсім не основне», – розповідає він.

Другу і третю премію на цьогорічній «Коронації» вручили Марині Троян за роман «Обліковець» і Тетяні Белімовій за твір «Київ.UA». Крім цього, нагородили «найкращий патріотичний твір» – ця спецвідзнака присвячена 200-річчю Тараса Шевченка.

Поетка Олеся Мудрак вручила нагороду і за «найепатажніший твір». А одне із нововведень церемонії – премія «Золотий пістоль» від Андрія Кокотюхи. Нею відзначатимуть гостросюжетні твори. Цього року її здобув Владислав Івченко за роман «Найкращий сищик імперії». Детективів в Україні пишуть мало, каже Кокотюха, тому ця премія заохочуватиме розвивати жанр.




Повний список переможців та дипломантів дивіться на сайті http://koronatsiya.com/peremozhci-konkursu-koronaciya-slova-2013/

http://litakcent.com/2013/06/14/u-kyjevi-nahorodyly-pryzeriv-13-ji-koronaciji-slova/

четвер, 23 травня 2013 р.

Сидорчик І. С. Ромейки в контексті часу та подій: історія села та долі його людей



Моє село, маленька Батьківщино,
Повір мені, я так тебе люблю!
Моє село, мене ти полонило,
І згадкою про тебе я живу.
П. Асауленко «Мої Ромейки»

Книга письменника і публіциста Івана Сидорчика «Ромейки в контексті часу та подій: історія села та долі його людей» стала переможцем конкурсу «Краща книга Рівненщини – 2012» у номінації краще історико-краєзнавче видання. В ній розповідається про історію села Ромейки і поліського Погориння. Автор постає перед нами як патріот і дослідник, розкриваючи перед читачем чимало цікавого й незнаного про наш рідний край, про відомих земляків, яких більше знають у світі, аніж на малій Батьківщині. Дослідник окреслює місце Ромейок на історичній карті Володимиреччини: приводить історичні паралелі з минувшиною і сьогоденням; пробує робити аналіз (можливо, дещо суб’єктивний) ключових подій в історії Ромейок і всього краю загалом.
Публіцистичне дослідження побудоване у формі нарисів і основане на багатьох архівних джерелах, давніх публікаціях, унікальних рукописах і фотознімках, які ще ніде не публікувалися. Тут вдумливий читач знайде й чимало досі невідомих та призабутих фактів про увесь наш край минулого століття. У зібраних автором архівних джерелах, публікаціях, унікальних історичних фото кожен може пізнати своїх батьків чи дідусів, - а, отже, й глибше пізнати історію отчої землі. Друга частина книги містить художні твори про Ромейки та їх людей.
Книга адресована широкому колу користувачів: старшокласникам, студентам, вчителям літератури, історії для вивчення історії та літератури рідного краю, а отже усім, хто цікавиться історією та публіцистикою.