середа, 3 липня 2013 р.

90-томне зібрання творів Льва Толстого оцифрують і викладуть в інтернет


90 томів творів великого російського класика Льва Толстого будуть оцифровані та викладені для загального доступу в інтернет.

Літературний проект під назвою «Весь Толстой в один клік» стартував 17 червня, під керівництвом Державного музею Льва Толстого спільно з компанією ABBYY.

Поки ж твори письменника доступні тільки у вигляді архіву розрізнених сторінок в PDF. Завдання авторів проекту – скласти з них повне зібрання творів, тож для допомоги залучаються всі бажаючі. Так, кожен відвідувач сайту може завантажити 20 сторінок тексту і версію ABBYY FineReader, яка допоможе визначити тексти. Для швидкого здійснення проекту потрібно набрати не менше 2,5 тисяч осіб. Вже до вересня, до дня народження Льва Толстого, планується представити перші плоди роботи - кілька оцифрованих і викладених в мережу томів.

За словами Фьокли Толстої, завідуючої відділом розвитку Державного московського музею Толстого та праправнучки класика російської літератури, мета проекту - зробити вивірену електронну версію 90-томника, познайомити читача з маловідомими роботами автора, привернути увагу широких мас до творчості письменника, організувати волонтерський рух з вичитування його творів.

90-томник Льва Толстого виходив у Держлітвидавництві з 1928 по 1958 роки. У це зібрання творів були включені всі художні твори класика, його щоденники, листи, публіцистичні, філософсько-релігійні твори, педагогічні статті, а також чернетки.

http://news.mistinfo.com/news/13384

Немає коментарів:

Дописати коментар