понеділок, 30 грудня 2013 р.

У потягах Київ-Варшава-Київ відкрилися бібліотеки

26 грудня у потягах Південно-Західної залізниці на напрямку Київ-Варшава-Київ стартував незвичайний культурний проект Книжкові подорожі.

Ініціатива Польського Інституту в Києві дозволить пасажирам протягом місяця читати в дорозі твори українських письменників: Тані Малярчук, Наталки Сняданко, Сергія Жадана та Тараса Прохаська.
 
Всі четверо - лауреати престижної Літературної премії імені Джозефа Конрада-Коженьовського, яку один раз на два роки вручає Польський Інститут у Києві.
 
 «Хто з нас не любить подорожувати поїздом з книгою або газетою в руках? Читати і розширювати горизонти уяви - найкраще заняття у довгій дорозі, - каже директор Польського Інституту в Києві, голова журі премії ім. Джозефа Конрада-Коженьовського 2013 Ярослав Годун. - Саме тому ми вирішили порадувати пасажирів підбіркою творів найкращих письменників».
 
Книги з творами будуть розміщені в кожному купе, читати їх можна безкоштовно. Також доступні роботи польських авторів, перекладені українською мовою та «польський» номер журналу Критика, присвячений новим соціальним і художнім практикам у Польщі.
 
Літературна премія імені Джозефа Конрада-Коженьовського була заснована в 2007 році Польським Інститутом у Києві в партнерстві з Національним центром культури у Варшаві з метою підтримки молодих українських літераторів.
 
Кожні два роки премія присуджується українському письменнику віком до 40 років. За аналогією з Нобелівською - не за конкретний літературний твір, а за послідовну реалізацію творчого шляху, інноваційність форми, ламання стереотипів та універсальність послання.
 
Цього року лауреатом премії імені Джозефа Конрада-Коженьовського стала Таня Малярчук.


Немає коментарів:

Дописати коментар