понеділок, 14 жовтня 2013 р.

Нобелівську премію з літератури за 2013 р. здобула канадка Еліс МунроЛауреатом Нобелівської премії з літератури за 2013 р. стала 82-річна канадська новеллістка Еліс Мунро . Нобелівський комітет назвав її "майстром сучасного оповідання", відзначивши "чудово відбудовану манеру розповіді, яка характеризується прозорістю і психологічним реалізмом".

Еліс Мунро стала 13-ою жінкою, відзначеною Нобелівською премією з літератури, і 110-им володарем цієї нагороди.
Крім Нобелівської премії з літератури, Мунро вже була нагороджена Букерівською премією і трьома Преміями генерал-губернатора Канади. За створення психологічно складних персонажів північноамериканські колеги удостоїли Мунро прізвиська "Наш Чехов". Критики зазначають, що більша частина її прози ілюструє літературний жанр, відомий як Готика Південного Онтаріо.

Конкуренцію Мунро в цьому році склали "вічний кандидат" Харукі Муракамі, американка Джойс Керол Оутс, угорський прозаїк і драматург Петер Надаш, один з найбільш затребуваних драматургів світу Юн Фоссе, корейський поет Ко Ун, символ руху хіпі Боб Ділан та інші.


Еліс Мунро народилася 10 липня 1931 р. в містечку Вінг у провінції Онтаріо. Вона почала писати ще в підлітковому віці, опублікувавши своє перше оповідання "Вимірювання Тіні" у 1950 р. під час навчання в університеті Північного Онтаріо. Її перша збірка "Танець щасливих тіней" у 1968 р. принесла їй Премію генерал-губернатора Канади. Ця ж нагорода була вручена їй за книги "А хто ти, власне, така?" і "Прогрес кохання".
http://www.rbc.ua/ukr/news/society/nobelevskuyu-premiyu-po-literature-poluchila-kanadka-elis-10102013144100

Немає коментарів:

Дописати коментар