Ця книга залишається загадкою вже більше п'яти століть. Автор її невідомий, мова незрозуміла. Текст манускрипту написаний унікальним алфавітним листом, яким немає аналогів, і рясно рясніє дивними символами безліччю ілюстрацій.
Велика кількість криптографів намагалися розшифрувати цей текст, але розгадки немає до цих пір. Вдалося встановити, що першим власником книги, про якого щось відомо, був імператор Рудольф II Богемський (1552-1612), який купив її у невідомого торговця в 1586 р за 600 золотих дукатів (трохи більше 60 тисяч сьогоднішніх доларів).
Наступним власником книги був алхімік Георгса Бареша. Він не зміг перевести текст і назвав цю книгу сфінксом. За заповітом Бареша, книгу успадкував колишній ректор Карлового університету в Празі Йоганн Маркус Марці. Після смерті Марци манускрипт перейшов у власність інституту Кирхера - Римського єзуїтського університету (Римська колегія). У 1870 р король Італії Віктор Еммануїл II захопив папську державу, і книгу перевезли в єзуїтський коледж на віллу Мондрагон, де її в 1912 р випадково виявив торговець книгами Вілфрід Михайло Войнич. Згодом рукопис отримала назву «Манускрипт Войнича».
Книга розділена на п'ять частин. Перша, найбільша, займає половину тома і відома як ботанічний розділ. На кожній сторінці є один або два малюнки різних рослин і текст, який складається з декількох параграфів. Не завжди можна визначити, яке саме рослина зображена. Деякі можуть виявитися неймовірним відкриттям.
Численні спроби знайти правдоподібне рішення загадки манускрипту огорнули рукопис аурою незбагненної таємниці. Результати статистичного аналізу книги показали велику ймовірність того, що використано невідому мову. Дослідження показують, що текст написаний відповідно до закону Ципфа, який пов'язаний з періодично повторюваними в тексті словами.
Доведено, що манускрипт - оригінал. Що він написаний осмисленим, але невідомою мовою. Але висновок не наблизив нас до розгадки цілей його створення. Ніхто не став би використовувати такий складний, що не піддається дешифрування текст, якби інформація в ньому не була або дуже небезпечною, або особливо секретної.
Немає коментарів:
Дописати коментар