пʼятниця, 6 жовтня 2023 р.

Що почитати: найцікавіші книжкові новинки осені 2023

 


                       1. «Танго з духами», Марічка Крижанівська

Танго з духами

Це наповнена пригодами та загадками історія людей, що вірять в дива, в таємничі скарби та давні легенди. На заплутаних стежках Карпатських гір переплітаються долі професора, археолога, співачки вар’єте, контрабандиста та художника, ласого до чарки. Всі вони шукають скарб Олекси Довбуша. Та чи здійсняться їх бажання? Чи, може, вони знайдуть щось інше, набагато цінніше?

2. «Не музи, а м’язи. 50 вправ із творчопису», Марія Титаренко

Не музи, а м'язи

У кожного письменника свої власні рецепти вдалих текстів. Деякі з них вважають, що потрібно чекати музу. А деякі беруть все в свої руки і качають м’язи. Та не звичайні м’язи, а креативні!

Марія Титаренко вважає, що музу чекати можна довго. Тож в цей час краще вдосконалювати свої вміння, виконуючи вправи, що розвивають творче мислення, допомагають знайти авторський стиль та прокачують навички письма.

3. «Сховане мистецтво: есеї, розмови, коментарі», Діана Клочко

Сховане мистецтво: есеї, розмови, коментарі

Ця книга буде цікавою любителям мистецтва та історії України. Багато творів, що заборонялись радянською владою, ховали на потім, до кращих часів. Такого «схованого мистецтва» накопичилось дуже багато. Не знаючи його реальних обсягів, ми не можемо повною мірою осягнути, наскільки багата наша культурна спадщина.

Ось як Діана Клочко пише про роботу живописця Олександра Ройбруда, якому присвячений один із розділів книги:

                                           4. «Толіки», Юлія Мак

книжкові новинки осені 2023, Толіки

«Про тих, хто перемотував касету олівцем» — написано поряд з назвою книги, і цим все сказано. Початок нульових і літні канікули в селі. Книга, яка повертає в приємне минуле, коли ще тільки почали з’являтись мобільні телефони і майбутнє малювалось яскравими фарбами. Ірка та її друзі пізнають разом не тільки дитячі пригоди з сіном та кукурудзою, а також підліткові проблеми дорослішання. Куди далі заведе їх життя? Що станеться з Толіками, коли вони стануть дорослими? Про це ви можете дізнатися, прочитавши книгу, яка обов’язково залишить приємний післясмак.


5. «Нікого немає в лісі. Історії про людей, будівлі і психіатрію», Христина Шалак

Нікого немає в лісі. Історії про людей, будівлі і психіатрію

Це історії не про хвороби, а про людей. Саме тому вони виглядають настільки живими, немов зійшли не зі сторінок книг, а із самого життя. Насправді ж, так і є. Христина Шалак знайомить нас з реальними людьми, з їх переживаннями та мріями, що показані крізь призму хвороби. А ще в книзі багато роздумів про те, як психіатрія відображається в архітектурі та впливає на неї.

                                         6. «Мами», Марія Матіос

книжкові новинки осені 2023, Матіос

Ця книга водночас важка і лагідна, як обійми мами. Тут описані історії та переживання жінок, які втратили найдорожче — своїх дітей. Серед книжкових новинок осені 2023 вона, мабуть, найхвилююча, бо здатна торкнутися серця кожного, хто її прочитає. Письменниця порушує гострі питання, які не прийнято задавати. Тому неможливо залишитися байдужими до історій головних героїнь.

7. «Господь не любить веганів», Ганна Городецька

Господь не любить веганів

Історія про жабу, у якої в житті не все гаразд. Ні з роботою не ладиться, ні з особистим життям. Навіть книгу гарну знайти не може, всі книги немов про неї написані, аж читати не хочеться. А ось її сестра фея горя не знає, має гарну роботу, житло в центрі та хлопця вегана. Як тут не позаздриш! Читаючи книгу «Господь не любить веганів», ви іноді будете ловити себе на думці: та це ж про мене. І не дарма, іноді ця жаба сидить в кожній з нас, особливо коли нам дуже хочеться бути феями.

Джерело: https://www.tviysvit.com.ua/knizhkovi-novinki-oseni-2023/


Немає коментарів:

Дописати коментар