Без перебільшення можна сказати, що Ерік Артур Блер, який народився 25 червня 1903 року й відомий у всьому світі як Джордж Орвелл, мав неабиякий вплив і на популярну культуру, і на літературний світ загалом. Сповідуючи суспільно-демократичні цінності Орвелл без вагань висловлював власні політичні переконання у своїх працях. Незалежно від того, критикував він тоталітарні уряди, соціальну нерівність чи бідність, його книги вказували на жахливі, але важливі істини про життя XX століття. І з огляду на стан нашого сучасного світу, можна з упевненістю сказати, що його роботи актуальні як ніколи.
Одна з найпопулярніших книг Орвелла «Колгосп тварин» поєднує в собі казку про тварин з політичною сатирою, націленою на сталінську Росію. Попри те, що твір виходить за межі одного конкретного часу, він робить заяву про людське суспільство загалом.
Роман «Бірманські будні», опублікований у 1934 році, Орвелл написав під впливом служби в лавах імператорської поліції в Бірмі. Повість про старі дні, коли Бірмою керували з Делі як частиною Британської Індії, описує корупцію і фанатизм імперіалізму.
«Ковток повітря» — це роман про повноліття, у якому головний герой має змиритися зі змінами, що відбулися в його селі, має відпустити спогади дитинства й прийняти нові часи.
Розповідь «Дитина Каталонії», опубліковану в 1938 році, потрібно прочитати, оскільки це особиста історія Джорджа Орвелла про його досвід участі в громадянській війні в Іспанії. У творі докладно описано страхіття війни, голод, беззбройність і безпорадність, відчуття пораненого. Книга оголює й оживляє складнощі громадянської війни в Іспанії в цікавий і захопливий спосіб.
Автобіографічна повість «У злиднях Парижа й Лондона» — це проникливі описи Орвелла на тему бідності, розповіді про злиденне життя в Парижі, досвід випадкової праці, життя волоцюги в Лондоні та його околицях. Блиск трагікомічних висловів робить книгу унікальним і цікавим твором.
Немає коментарів:
Дописати коментар