понеділок, 19 липня 2021 р.

Іще трохи літератури на літо: +5 книжок і топів до +35⁰С

 

Літня спека викликає різні емоції: комусь вона до смаку, хтось чекає на швидший прихід осені, дехто сприймає з радістю будь-яку погоду, а хтось уже втомився реагувати на зовнішній світ і не відчуває нічого, крім байдужости. Проте важко не погодитися, що вона створює якусь унікальну млосну атмосферу, яку хочеться доповнити прохолодним напоєм, ягодами й особливим читанням. Тож ми, разом з експертами інтернет-магазину MD Fashion, підготували добірку дуже різних, але «літніх» книжок і легких топів для найкомфортніших досвідів, які не тільки перегукуються з героями книг, але й відрізняються актуальністю в поточному сезоні.

                  Люсі Монтгомері «Енн із Зелених дахів»

Якщо ви на пів дорозі свого земного життя опинилися в лісі складних аж до густоти текстів і філософських трактатів, і вам бракує приємного тривалого читання, що з легкістю затягне у приємну історію й затишний світ – «Енн із Зелених дахів» є прекрасним варіантом, адже це перша книжка із 8-томної серії текстів про Енн, що була створена Люсі Монтгомері ще на початку XX ст. Тут Енн Ширлі – головна героїня – зовсім випадково потрапляє у будинок уже немолодих і бездітних брата й сестри Метью та Марілли Касбертів. Метью хотів усиновити хлопчика, щоби той став йому помічником, проте сталося непорозуміння, в результаті якого до Зелених Дахів – садиби Касбертів – прибуває 11-річна рудоволоса худенька й мрійлива дівчинка. Попри першопочатковий «запит», лишається у сім’ї, змінюючи на краще не лише своє життя, а й життя Метью та Марілли. 

                                           Саньмао «Історії Сахари»

«На щастя, те, як бачать мене люди, не збігається з тим, ким я є насправді». Життя тайванської письменниці Саньмао (Чень Маопінь) – непересічна біографія непересічної людини, що була відкрита світу в будь-яких його проявах. Її шлях – не шлях «правильної» дівчинки, що передбачає освіту, одруження, осілість і комфорт. Її шлях передбачає, що це вона обиратиме, де і як їй жити, що це чоловік має йти за нею, що її доля не буде легкою, але точно не прісною. 

Проте Саньмао не романтизує свого життя в Сахарі, яке, безперечно, не було легкою й приємною прогулянкою. Брак питної води, небезпека, що чатує на самотню молоду жінку, важкий клімат – із цими та іншими перешкодами довелося стикнутися авторці, та вони не змогли зменшити її любові до цих обпалених сонцем дюн. При цьому мова авторки позбавлена осуду, вона навпаки намагається увійти в становище людей, поруч з якими живе, намагається допомогти їм, покращити їхнє життя, адже не може інакше.

 

Майкл Шебон «Телеграф-авеню»
«Телеграф-авеню» – історія про циклічність життя, музику і серпневий сквар. Кожна із сюжетних ліній цього тексту закручена навколо Телеграф-авеню, її жителів і місцевого магазинчика вінілу, яким володіють єврей Нет Яффе та афро-американець Арчі Столлінгз, останній з яких вирішує назавжди закрити бізнес. Крім того, акушерки, що працюють з дому, Ґвен і Авіва, натрапляють на труднощі у своїй практиці, а Ґвен переживає дивний період, оскільки під час вагітності вона дізнається про позашлюбного сина свого чоловіка. Разом із тим помер містер Джонсон – клавішник-органіст місцевого музичного гурту. І смерть музиканта Джонсона тут корелює із наскрізною думкою про те, що джаз як оригінальний жанр уже також подає ознак життя. Мертве тіло на тлі стосів запилених платівок – найсильніший образ книжки.

Читаючи цей роман, досить цікаво спостерігати за взаємодією героїв, оскільки в межах вулиці більш-менш мирно співіснують і темношкірі, й білі, й індіанці, і євреї, що утворює унікальне середовище. Також цей текст дуже «американський». Він не лише висвітлює етнічне різноманіття країни, а й прошитий низкою впізнаваних культурних кодів і явищ: «Зоряні війни», «Назад у майбутнє», «Зоряний шлях», Девід Лінч, комікси «Марвел», фільми Квентіна Тарантіно тощо.

                                      Фредрік Бакман «Шляхи життя»

Сьогодні ім’я шведського письменника, журналіста й блогера Фредріка Бакмана на українському книжковому ринку звучить досить часто й голосно завдяки перекладам його великої романістики. «Шляхи життя» дещо вибивається з огрядного сімейства, бо це геть тоненька збірочка, що містить у собі два оповідання: «І щоранку дорога додому стає все довшою й довшою» та «Справи твого життя». З одного боку, це непогана «добавка» тим читачам, які вже осилили все, що є виданого. Та з боку іншого, ця книжка є добрим стартом для нових читачів, які можуть безболісно й швидко познайомитися з голосом і стилем письменника. 

Тут оповідається про хворобу Альцгеймера з точки зору хворого. І якщо у «Батьку» ми спостерігаємо за побутовим простором квартири, то Бакман очуднює проблему, переносячи центр подій прямісінько в мозок головного героя, який згасає. Його взаємодія із померлою дружиною і, головне, з онуком Ноєм витворює чутливу та зворушливу оповідь, що тяжіє до біблійної міфологічності (завдяки імені онука та образу човна), до історії про створення світу, який ґрунтується на пам’яті попередніх поколінь, що невпинно зникає.
                                 
                                  Джулія Беррі «Лагідна війна»
Спостерігаючи за тенденціями масової культури, не можна не відмітити звернення до теми Першої світової війни, зокрема у фільмах «Дюнкерк» і «1917».  Саме це історичне тло обрала для свого роману Джулія Беррі. Хоча насправді війну тут важко назвати тлом, адже вона є повноцінним персонажем, втіленим у бога Ареса. До слова, це не єдиний античний грецький бог у цьому тексті, оскільки у сюжет вплетений божественний суд, де беруть участь Афродита, Гефест, Аполлон, Гадес і, звісно ж, Арес.Кожен із богів є своєрідним оповідачем, але чільною нараторкою тут є саме Афродита, що розповідає про кохання чотирьох молодих людей: Гейзел та Джемса, Обрі та Колетт. Кожен і кожна мають свою мрії та історії, зокрема Гейзел – талановита піаністка, Джеймс бажає стати архітектором, Обрі – король американського регтайму, а Колетт – співачка з Бельгії, що трагічно втратила всю родину. Кожен і кожна стикаються в умовах війни й в умовах війни закохуються, прагнучи попри все бути разом. 


Немає коментарів:

Дописати коментар