вівторок, 22 серпня 2017 р.

Презентація збірки поезій Раїси Іванової«Открыла дверь мечты».


У неділю, 20 серпня, в центральній публічній бібліотеці міста Вараш, відбулося чергове літературне засідання, але воно було незвичним, бо саме тоді презентували вихід у світ книги, голови літературного об’єднання «ЛОТОС» Раїси Максимівни Іванової і ювілей скульптора, прозаїка Анатолія Геннадійовича Антікуза.
Раїса Максимівна Іванова народилася в 1949 році в селищі Онори на острові Сахалін. Її псевдоніми Людмила Щеглова та Люда Райская. З 1988 року живе і працювала в місті Кузнецовськ (Вараш). Її хобі вірші, які почала писати ще в школі, а потім і в інституті. Перший вірш надруковано в 1974 році в Рівненській районній газеті «Слово правди». Кращі вірші ввійшли в альманах «Енергія сердець», «Зорі над Стиром», «Побачення з Поліссям», «Барви надстир’я» та в місцевих газетах. Різностороння обдарована особистість. З 2003 року входить в літературне об’єднання «ЛОТОС», в даний час є головою об’єднання. Окрім творчої діяльності займається організацією літературного об’єднання і в пошуці нових творчих особистостей.
У своєму творчому доробку має майже 200 віршів, а також декілька об’ємних поетичних казок. Тематика її поетичних творів різноманітна від лірично-ностальгічних до філосовсько-соціальних віршів. Багато творів присвятила видатним митцям. Раїса Максимівна любить природу, яка надихає її на творчість. Тому через її твори проходять теми любові, гордості за свою Батьківщину. Творчість легка і надихає на нові звершення.
А 20 серпня відбулася презентація окремої її збірки поезій «Открыла дверь мечты». Задум у книзі є досить цікавий. Містить 6 розділів: природа, любов, дружба, поезія, дитячий світ, різне. Збірка містить 328 вірша, які розбиті по темам. Розпочинається книга із зимової пори року, бо поетеса народилася взимку на засніженому острові. Потім продовжується лінія весни, літа, осінь. Авторка вважає, що дружба більше всього ціниться, вона найсильніша та найвірніші. А в любові існує все і вірність, і зрада, і навіть вбивство. Але любов управляє світом і вона йде попереду дружби. Любов поставлена після природи, яка доганяє дружбу, а за ним і поетичний світ виглядає. Дитячий світ, також важна складова у збірці. Хоча в поетеси власних дітей немає але вона завжди знаходиться в кругу малечі, має 10 племінників. А закінчується збірка різним, тобто, про те про се. На обкладинці зображено осінню пору року, бо це є найулюбленіша пора року автора.
Розпочинає авторка збірку «Открыла дверь мечты» із вірша «Украине». Вона хоче щоб її Батьківщина розцвіла, а стрес пішов від неї подалі. Закінчується збірка віршем «Маему городу». Цим пані Раїса хотіла висловити своє ставлення до назви міста. Вона наголосила на тому, що «ні в якому разі неповинна одна назва з’їдати іншу, а якщо вже виникла така ситуація, то повинно існувати дві назви і Кузнецовськ і Вараш».
Раїса Максимівна висловлює велику подяку літературам та всім членам, які входять в літературне об’єднання творчих особистостей «ЛОТОС» та працівникам центральної публічної бібліотеки міста Вараш.
Людмила Скібчик

Немає коментарів:

Дописати коментар