середа, 3 травня 2017 р.

6 книг, які варто прочитати

Дару Корній вважають метром українського сучасного фентезі. Авторка десяти романів та двох книжок для дітей презентувала свою першу окрему збірку оповідань «Місячне насіння». Раніше деякі її оповідання виходили друком лише у збірках поруч із творами інших авторів, але при цьому дуже полюбилися читачам та мають багато прихильників. Адже вони про нас із вами, про життя, про любов і зраду, мудрість і марнославство, про високе і нице, тобто — про важливе у будь-які часи…
Міла Іванцова входить в топ-5 найуспішніших письменників України. Її історії завжди захопливі та нагадують. 
Отже, про що роман «Моя бабуся спала з Саган»? Дія роману, виданого вперше у 2010 році під назвою «Вітражі», відбувається в сучасному Києві періоду до Майдану. Перекладачка з французької Поліна має купу особистих проблем і замовлення на переклад українською роману Франсуази Саган. Проблеми героїнь відомої письменниці видаються Поліні надто малозначущими порівняно із власними. Робота не йде. Але в життя дівчини вривається програміст Богдан, який, ремонтуючи її комп’ютер, ламає паролі дівчини і дізнається про неї надто багато. Але йому вдається «поремонтувати» також і життя цієї дивної перекладачки, вихованої бабусею-француженкою, повернути в її сьогодення втрачену десять років тому подругу-антипода Стефку, дізнатися, ким направду була бабуся Ніколь, і через які випробування їй довелося пройти. Роман Міли Іванцової динамічний, напружений, але при цьому добрий і людяний.


А далі «Подалі від шаленої юрми» - один з найвідоміших творів англійського письменника Томаса Гарді. Одна жінка і троє дуже різних чоловіків - чим закінчиться ця неймовірна любовна драма? Роман, який 1874 року вперше був анонімно надрукований у часопису Cornhill Magazine у кількох числах з продовженням, одразу отримав неабиякий успіх і ще за життя автора кілька разів перевидавався окремим виданням, а потім і неодноразово адаптувався для кіно.








Захоплива історія, яку не прочитаєш в метро чи поспішаючи. «Вегетаріанка» - це роман в якому розгортається маленька боротьба за право володіти власним тілом. Читаючи, важко не згадати корейське кіно – дуже проста асоціація, але це логічно. Всередині – три частини оповідань про одну жінку, яка перестала їсти м'ясо. Від чоловіка, сестри та свояка. Ця історія про те, що в середині кожного з нас своя правда. 








І тепер про глибоке і вічне – людяність. Написана далекого 1937 року, повість Джона Стейнбека «Про мишей і людей» неодноразово ставилася на сцені й екранізувалася, хоч водночас і чимало разів заборонялася через буцімто образливу лексику. І сьогодні ця чудова повість незмінно лишається в рейтингу світових бестселерів.
Про що повість? Так і не скажеш. Начебто і добрих принців там немає, і запеклих негідників не спостерігається. Два кузена, один з яких розумово відсталий, але безмежно добрий, намагаються вижити. У них є велика мрія і шлях до неї більш ніж зрозумілий. Тільки ось добряк розумом розвинений років на 5. У повісті про все: і про вибір, і про нерозуміння, і про благородство.







Роман «Іди, вартового постав» ледь не 60 років чекав на свій час бути надрукованим. І знайшов своє місце серед читачів зайнявши 1 місце у рейтингу найпопулярніших книг 2015 року за версією Amazon.com. 
Минуло понад півстоліття після шаленого успіху роману «Вбити пересмішника», коли в архівах видавництва, яке опублікувало начебто єдиний роман Гарпер Лі, відшукався манускрипт «Іди, вартового постав». Ті самі герої, тільки старші на двадцять років, нарешті розкриють таємниці, які так і лишилися за лаштунками «Вбити пересмішника».






Джерело: https://kmbooks.com.ua/news?id=59010e782a716d709d5c42f7

Немає коментарів:

Дописати коментар