середа, 6 червня 2012 р.

"Новий роман Дереша нагадує сучасні російські фільми"

У харківському видавництві "Клуб сімейного дозвілля" видали новий роман 27-річного Любка Дереша "Голова Якова".

У романі є три брати. Один із них — композитор, живе у Києві, - каже публіцист Сергій Руденко. - Він працює на студії звукозапису, хоча раніше мріяв писати серйозну музику. Проте звукорежисерська робота приносить більше грошей. Його брат — політтехнолог, якому приходить замовлення від якихось вищих сил написати симфонію до Євро-2012. Він звертається до брата-композитора і той починає виконувати замовлення. Написання симфонії дається не так легко. Під музику повинні відкрити стадіон у Львові. Але авторство має перейти до польського композитора.

Руденко зізнається, що роман йому не дуже сподобався.
Текст писався 5 років. Очікував, що за такий час з'явиться роман, який порве мене на шматки. Але він виявився посередній. "Голова Якова" нагадує сучасні російські фільми, коли є сюжет, але у фінальній частині він ламається. Те ж з романом Дереша — читаєш, розумієш сюжетну лінію, потім наприкінці вона кудись дівається. У фіналі я взагалі втратив розуміння, для чого цей роман написаний. Тут багато внутрішніх рефлексій автора, висновків про себе і навколишнє середовище. Літературні критики кажуть, що у романі багато зашифрованих понять і символів, бо Дереш захоплюється йогою, східними мудростями. Може, його загадки і зрозуміє специфічна аудиторія. Проте роман, який видали 15-тисячним тиражем, має бути ближчим до простих читачів. Одразу зрозуміло, що це письмо Дереша. Він залишив свою стилістику. Написано легкою мовою, простими реченнями, текст подається маленькими фрагментами. Тут є багато трендів, які роблять роман сучасним — твітер, йога, сучасне офісне життя, політологи.


Анна БАЛАКИР
Джерело: <a href="http://gazeta.ua/articles/culture/_novij-roman-deresha-nagadue-suchasni-rosijski-filmi-kritik/424897">Gazeta.ua</a>

Немає коментарів:

Дописати коментар