Кузнецовська бібліотека
Wikipedia
середа, 7 грудня 2022 р.
середа, 20 липня 2022 р.
вівторок, 14 червня 2022 р.
5 книжок з історіі України, які має прочитати кожен
Кожен з нас у складні часи ставить собі багато запитань про наше сьогодення й майбутнє – і деякі відповіді можна знайти у книгах. Ми зібрали п’ять важливих книг про історію України, а також про її сучасність. Всі вони не тільки розглядають країну у світовому контексті, а й допомагають зрозуміти, хто ми і чого прагнемо.
Ідеальна книга для тих, у кого з певних причин є пробіли в «шкільних» знаннях з історії. «Короткий курс історії України» – «своєрідний підручник з історії України, що розповість про її перемоги й поразки, ворогів і героїв, стійкість духу її народу та спроби його підкорити». Автор, політолог та історик Олександр Палій розповідає про племена, які жили на сучасній території України, про заснування Києва, про козацтво, роль Тараса Шевченка для української нації та багато іншого.
Неперевершений художній репортаж про схід України. Наприкінці 2016 року його автор Олександр Михед вирушив у подорож шістьма містами Донецької та Луганської областей, досліджуючи місцеве життя, а також архівні історії. Проте найважливіше для автора – почути голоси місцевих мешканців. Для книги він взяв інтерв’ю в людей, які народилися на Сході, – письменника Сергія Жадана, художниці Алевтини Кахідзе, політолога й науковця Ігоря Козловського, художника Романа Мініна, які допомагають автору і нам з вами зрозуміти схід України, його багатоголосся та унікальний характер.
Хай би де ви були на Сході, хай би яку будівлю бельгійців роздивлялися, ви точно помітите одну прикмету: всі пізніші добудови до старих споруд ХІХ століття вже давно осипалися. Байдуже – радянські чи совково-українські. Ми однаково завжди будуємо «времяночки».
«Нарис історії України. Формування модерної нації XIX–XX століття»
понеділок, 13 червня 2022 р.
Колін Маккалоу – провідна австралійська письменниця
Майбутня письменниця народилась у родині Джеймса та Лорі
Маккалоу в місті Веллінгтон. По материнській лінії предки Маккалоу походили з
полінезійського племені маорі. Австралійка з дитинства захоплювалась художньою
літературою та малюванням, а також віршувала. За молоді роки Маккалоу
студіювала в Університеті Сіднея на факультеті нейропсихології, торуючи свій
шлях у медицині за порадою батька. По закінченню навчання в університеті та
здобувши диплом лікарки-нейропсихологині, Маккалоу влаштовується до
Королівської лікарні Північного узбережжя.
У 1963 році вона переїжджає до Лондона, а з 1967 року до США. Займається
науково-викладацькою діяльністю на факультеті нейропсихології Єльської медичної
школи при Єльському університеті. Поєднує роботу за фахом із письменством,
опубліковуючи свої перші твори, один з яких «Ті, що співають у терні» здобув
найширшого визнання. Наприкінці 1970-х рр. письменниця переїжджає до Норфолку,
де одружується та продовжує займатися письменницькою діяльністю до завершення
життєвого шляху у 2015 році.
Мері запросила Тіма попрацювати у неї в саду. Здавалося б, це початок класичного пристрасного роману між чоловіком та жінкою. Але цих стосунків не мало бути. Бо Мері — сорокап’ятирічна «стара діва», яка ніколи не знала кохання, а Тім - молодий хлопець із вродою античного бога. Щоправда, він має обмежені розумові здібності. Та саме ця дитяча наївність зачаровує Мері. Містечком шириться поговір: дурник і старушенція закохалися одне в одного. Родичі розгнівані та готові до рішучих заходів. Але право на кохання та щастя має кожен. Чи не так?.
понеділок, 6 червня 2022 р.
понеділок, 9 травня 2022 р.
вівторок, 26 квітня 2022 р.
Чорнобиль у літературі: 5 книг про чорнобильську катастрофу
Книжки про Чорнобильську трагедію стають актуальними не лише напередодні річниці аварії, але й тоді, коли ви у собі відкриваєте відчуття взаємозалежності власних, здавалося б, незначних дій, та крихкості навколишнього світу. Збагачення свого досвіду свідченнями та дослідженнями подібного штибу, можуть убезпечити наступні покоління від згубних вчинків.
Книжки про Чорнобиль — це хороша можливість вберегти себе від радіації, якщо, звісно, ви живете не в Прип'яті, тому:
-якщо вас вразив новий серіал «Чорнобиль» від HBO і тепер ви хочете дізнатись більше подробиць;
-якщо у вас є «плями» у розумінні ходу подій після аварії в Чорнобилі;
-якщо для вас важливо докласти максимум зусиль, аби подібна трагедія ніколи більше не повторилася, тоді вам стане в пригоді наша добірка.
Художні книжки про Чорнобиль несуть у собі яскраві переживання та відчуття всієї повноти трагедії, яка відбулася, натомість документальні та історичні праці на цю тему мають на меті підійти до освітлення даної теми з максимально об'єктивним та холодним підходом, скинувши з себе кайдани радянської цензури.
Книжка від нобелівської лауреатки з літератури, білоруської письменниці Світлани Алексієвич «Чорнобильська молитва. Хроніка майбутнього» в перекладі української авторки Оксани Забужко неймовірно живо та глибоко оповідає про враження людей, які бачили цю трагедію на власні очі. Саме з її книги сценаристи серіалу «Чорнобиль» з невеличкими змінами взяли трагічну історію дружини пожежника Ігнатенка. Авторка створила оповідь на основі інтерв'ю із сотнями очевидців: ліквідаторами та посадовцями, які приймали важливі рішення щодо ходу подій; потерпілими та їхніми родичами; вимушеними переселенцями та тими, хто вирішив повернутися назад у зону відчуження. Книжка не залишить нікого байдужим, під час читання складається враження, що ти на власні очі бачиш весь біль та хаос, який тоді висів у повітрі.
Найширша за історичним охопленням книжка про Чорнобиль від Сергія Плохія «Chernobyl: History of a Tragedy» описує події від самого вибуху та аж до спорудження нового саркофагу над пошкодженим реактором у 2018 році. У своїй звичній сенсаційній манері автор розповідає цікаві подробиці справжніх причин катастрофи — недбальства персоналу станції до техніки безпеки та першочергових причин спорудження станції.
Захотілося пограти в S.T.A.L.K.E.R. з повним зануренням в атмосферу чи забажалося відчути досвід пригод нелегальних туристів в Зоні відчуження? Тоді книга «Оформляндія, або Прогулянки в Зону» Маркіяна Камиша саме для вас. Стиль оповіді побудує у вашій уяві картину справжньої Прип'яті, але не внаслідок документальності опису. Тому читаючи книгу, ви відчуєте запах поліського болота та адреналін втечі від місцевої поліції.
Всебічний журналістський репортаж від українського оператора Сергія Трохима «1986. Чорнобильські хроніки»оповідає про трагедію з місця події. Як все відбувалося насправді, протидія режимній цензурі, байки знімальної групи та оповідь про настрої, які панували в той час. Книжка розповідає багато деталей про зйомки з місця подій, ризики, на які йшли тоді журналісти та оператори задля гарного кадру на рівні із ліквідаторами аварії.
Книга есеїв французької авторки Галі Акерман «Пройти крізь Чорнобиль» - це унікальний путівник по клаптиках долі людей, які живуть у зоні відчуження й досі. Читаючи ці історії, постійно дивуєшся людській винахідливості та здатності призвичаїтись до критичних умов. Інтелектуальне переосмислення авторки уже написаних книг на цю тему дає певний рівень критичного підходу до розуміння події.