середа, 19 квітня 2023 р.

Книжкові новинки, які варто прочитати у 2023 році

 Цього року українські видавництва підготували для нас чимало дійсно потужних книг:  новинки від українських письменників,   найболючіші історії - спогади тих, хто пережив окупацію.

"Залізний генерал. Уроки людяності", біографія Валерія Залужного; Vivat

Харківське видавництво Vivat готує до друку, без сумніву, найочікуванішу книжку року — біографію головнокомандувача ЗСУ Валерія Залужного. "Це історія про сміливого й рішучого чоловіка, залізного генерала, який залишився людяним, щирим та байдужим до слави, — розповідає СЕО видавництва Юлія Орлова. — Це спроба показати Валерія Залужного насамперед як людину, якій довіряють мільйони. Книжка, що її написав найближчий свідок подій, дасть змогу зазирнути за лаштунки доленосних нарад, почути голоси тих, хто стоїть пліч-о-пліч і наближає перемогу.

Ім’я автора книжки "Залізний генерал. Уроки людяності" у видавництві поки не розголошують — з питань безпеки.

"Мова війни", Олександр Михед; Видавництво Старого Лева

Олександр Михед — письменник, культуролог, автор блискучої книжки публіцистичних есеїв "Я змішаю твою кров з вугіллям" про український Схід. Нова збірка Михеда хронологічно охоплює рік повномасштабного російського вторгнення. Автобіографічні історії переплітаються з розповідями про віхи російсько-української війни, хроніками військових злочинів, скоєних окупантами, та розмовами з тими, чиє життя вторгнення змінило назавжди.

" #Маріуполь. #Надія", Надія Сухорукова; "Лабораторія"

  • Книга #Маріуполь #Надія. Надія Сухорукова (м`яка обкладинка): продаж, ціна  у Києві. Література з суспільних та гуманітарних наук від "інтернет-магазин  Умнічка - книги, іграшки, набори для творчості" - 1791117761

"Маріуполь. Надія" — блокадні щоденники української журналістки Надії Сухорукової, які авторка писала в березні-квітні цього року та публікувала в соцмережах, намагаючись розповісти світові про те, як Маріуполь переживає жахи блокади та окупації. "Це місто мого дитинства, моєї любові, мого щастя. Я бачила його різним, але ніколи не думала, що побачу його мертвим", — пише Надія Сухорукова. За словами авторки, саме щоденники допомогли їй не впасти у відчай.

Уривки друкували на платформі "Відкрита демократія" (Велика Британія), у виданнях "Голос Америки" (США), "New York Times" (США), "Українська правда" (Україна), "Frankfurter Allgemeine Zeitung" (Німеччина). Публікував щоденники й український Vogue.

"Міста живих, міста мертвих. Історії війни у Бучі та Ірпені", Євгенія ПодобнаФоліо

Буча та Ірпінь перестали асоціюватись з лісом, санаторіями та дитячими таборами, з розміреним життям передмість столиці. Тепер одні тільки назви цих міст прошивають болем навіть тих, хто ніколи в них не бував.

«Босоніж на оливі», Таїс Золотковська. Видавництво XXI

«Босоніж на оливі» – історія про те, що завжди можна і є куди й до кого повернутися, про те, що завжди можна змінити своє життя. Та попри все, у романі дуже багато любові, що повсякчас живить Анну. Це все те, що дозволило головній героїні не втратити в собі людину, стати сильною і незалежною особистістю, віднайти себе і щастя.  

Джерело: https://dyvys.info/2023/04/01/knyzhkovi-novynky-yaki-varto-prochytaty-u-2023-rotsi/





https://dyvys.info/2023/04/01/knyzhkovi-novynky-yaki-varto-prochytaty-u-2023-rotsi/


  •                                  



  • Д
Д

Немає коментарів:

Дописати коментар