вівторок, 14 лютого 2023 р.

Підбірка українських новинок

 2022 рік подарував нам чимало неймовірних книжок. Так-так, тепер причин для запитання «що почитати?» точно не виникне. Від моторошних трилерів до історичних досліджень — у цьому топі кожен знайде щось для себе. Зберігайте зимову підбірку українських новинок від ШоТам

1. «Тільки нікому про це не кажи», Ірена Карпа

Романтичний Париж з його насиченим життям у багатьох асоціюється з Іреною Карпою. Українська письменниця блискуче передає французьку атмосферу через сторінки своїх книжок, а цьогоріч встигла презентувати новий роман — «Тільки нікому про це не кажи». Це психологічний трилер, що розкриває теми домашнього насильства, зґвалтування, булінгу. 

2. «Щось зі мною не так», Андрій Любка

Чи хотіли ви коли-небудь зануритися у внутрішній світ письменника? «Щось зі мною не так» — шанс втілити це бажання у життя! Андрій Любка, як завжди, розповідає реальні історії щиро, небанально та захоплено, ділиться туристичними маршрутами й особистими порадами. Натомість ви спостерігатимете, як свідки Єгови п’ють коньяк, а водії «мерседесів-спринтерів» несуться за каретами швидкої допомоги. Звучить кумедно, правда? 

3. «Подолати минуле: глобальна історія України», Ярослав Грицак

«Подолати минуле: глобальна історія України» — результат 15-літньої роботи науковця Ярослава Грицака. Це книга, яку має прочитати кожен, аби зрозуміти й осягнути наше спільне минуле. Заради чого? Заради нашого майбутнього, в якому українець не жертва, а творець. 



4. «Дикий Захід Східної Європи», Павло Казарін

Український журналіст та публіцист, а нині військовий ЗСУ Павло Казарін випустив цю книгу у 2021 році. Це його перша робота, на написання якої автор витратив близько семи років. Казарін роздумує, як змінилося українське суспільство під впливом Революції Гідності, окупації Криму та Донбасу. 

Попри те, що книга буда написана до повномасштабного вторгнення, вона не втратила своєї актуальності сьогодні. «Дикий Захід Східної Європи» дає чітке розуміння: ми маємо усвідомити власну ідентичність та взяти відповідальність за своє майбутнє. Автор не намагається нав’язати своє бачення дійсності, він ділиться особистим переживаннями та досвідом, деколи ставить незручні питання і запрошує читачів подискутувати. 

5. «Танці з кістками», Андрій Сем’янків (MED GOblin) 

Герой цього медичного трилеру — патологоанатом Северин — переживає невдачу за невдачею: заробляє мало, з особистим життям не клеїться, самооцінка залишає бажати кращого. Здається, що згода на одну нелегальну пропозицію змінить стан речей. Северин починає займатися незаконною трансплантацією органів у померлих людей. Його захоплює безпринципність, жадібність, самолюбство. Крок за кроком дії патологоанатома стають усе більш злочинними та цинічними.

6. «Щоденник мрійника», Іван Маслюк

Здійснити мрію, доїхавши до Лісабона і побачивши Атлантичний океан. Надихати своєю впертістю. Підтримувати інших людей з інвалідністю. Про все це ви прочитаєте в автобіографічному «Щоденнику мрійника». 

Іван Маслюк народився із ДЦП, та це не завадило хлопцю досягти своєї мети — проїхати 5 тисяч кілометрів від Львова до португальської столиці. Протягом 100 днів поруч були двоє друзів та спеціальний велосипед. Іван не раз хотів здатися, але юний запал і енергія не дозволили цього зробити! 

7. «Мобілізяка», Влад Якушев

Якщо перша книга автора «Карателі» про війну на Донбасі, то «Мобілізяка» — про самого Влада Якушева і досвід, який він пережив. Якушев — журналіст, письменник, офіцер ЗСУ родом з Львівщини. Його роботи викликають емоції суму і радості водночас. 

Книга повна фотографій, що допомагають відчути прочитане. У ній ви також зустрінете QR-коди до відео, знятих як Якушевим, так і журналістами, що висвітлювали події російсько-української війни у період з 2015 по 2016 роки. «Мобілізяка» допоможе цивільним краще зрозуміти наших воїнів та задуматися над питаннями мови, політики, проблем війська. У планах автора продовжувати писати. За його словами, події повномасштабної війни ляжуть в основу нової книги. 


8. «Поіменник», Руслан Горовий

Письменник, журналіст та автор проєкту «Служба розшуку дітей» Руслан Горовий у своїй книзі «Поіменник» пише про людське життя і горе, відданість і самопожертву. Пише про чужі життя, пропускає їх через себе. Пише так, що сльози течуть самі по собі. 

У цій книзі сім оповідань про різні життєві долі. Історії, що торкають душу. Історії про випадкове вбивство, помилки юності, Донбас, зустрічі у потязі, друзів, інтернат, втрату дитини. Руслан Горовий зображує життя таким, як воно є насправді. Без прикрас і карикатур.


9. «Сміх у кінці тунелю», Іван Черненко

Яке воно — життя лікарів? Який шлях долає кожен студент-медик, аби стати професіоналом? З якими викликами стикаються лікарі? Іван Черненко у своїй книзі «Сміх у кінці тунелю» не просто відповідає на найцікавіші запитання щодо справи свого життя, а й намагається донести до читачів основи доказової медицини, розповісти історії своїх пацієнтів. Тут про важливість реформування системи охорони здоров’я, помилки й недосконалості, любов до медицини


10. «Сільські історії», Анатолій Дімаров

Твір Анатолія Дімарова, патріарха української прози й духовного батька «шістдесятників», охоплює життя двох сіл на Полтавщині — Рогозівки та Малого Тікача. «Сільські історії» були засновані збіркою оповідань «Зінське щеня», що народжувалися на полтавському хуторі.

Рогозівка переживає події Другої світової війни, а Малий Тікач — повоєнні роки. Героїв спіткала непроста доля , адже роки війни закарбовуються у пам’яті назавжди. Та попри біль і життєві виклики, вони не втрачають свою справжність, працьовитість, доброту. Важливо, що автор не робить своїх героїв ідеальними — це звичайні люди зі своїми перевагами та недоліками: працьовиті й добрі, ледачі й злі, гострі на слово й мовчазні, старі й молоді, зі своєю вдачею та долею.

Джерело:https://shotam.info/shukaiete-shcho-pochytaty-os-10-naytsikavishykh-ukrainskykh-knyh-202














Немає коментарів:

Дописати коментар