Книжки про Чорнобильську трагедію стають актуальними не лише напередодні річниці аварії, але й тоді, коли ви у собі відкриваєте відчуття взаємозалежності власних, здавалося б, незначних дій, та крихкості навколишнього світу. Збагачення свого досвіду свідченнями та дослідженнями подібного штибу, можуть убезпечити наступні покоління від згубних вчинків.
Книжки про Чорнобиль — це хороша можливість вберегти себе від радіації, якщо, звісно, ви живете не в Прип'яті, тому:
-якщо вас вразив новий серіал «Чорнобиль» від HBO і тепер ви хочете дізнатись більше подробиць;
-якщо у вас є «плями» у розумінні ходу подій після аварії в Чорнобилі;
-якщо для вас важливо докласти максимум зусиль, аби подібна трагедія ніколи більше не повторилася, тоді вам стане в пригоді наша добірка.
Художні книжки про Чорнобиль несуть у собі яскраві переживання та відчуття всієї повноти трагедії, яка відбулася, натомість документальні та історичні праці на цю тему мають на меті підійти до освітлення даної теми з максимально об'єктивним та холодним підходом, скинувши з себе кайдани радянської цензури.
Книжка від нобелівської лауреатки з літератури, білоруської письменниці Світлани Алексієвич «Чорнобильська молитва. Хроніка майбутнього» в перекладі української авторки Оксани Забужко неймовірно живо та глибоко оповідає про враження людей, які бачили цю трагедію на власні очі. Саме з її книги сценаристи серіалу «Чорнобиль» з невеличкими змінами взяли трагічну історію дружини пожежника Ігнатенка. Авторка створила оповідь на основі інтерв'ю із сотнями очевидців: ліквідаторами та посадовцями, які приймали важливі рішення щодо ходу подій; потерпілими та їхніми родичами; вимушеними переселенцями та тими, хто вирішив повернутися назад у зону відчуження. Книжка не залишить нікого байдужим, під час читання складається враження, що ти на власні очі бачиш весь біль та хаос, який тоді висів у повітрі.
Найширша за історичним охопленням книжка про Чорнобиль від Сергія Плохія «Chernobyl: History of a Tragedy» описує події від самого вибуху та аж до спорудження нового саркофагу над пошкодженим реактором у 2018 році. У своїй звичній сенсаційній манері автор розповідає цікаві подробиці справжніх причин катастрофи — недбальства персоналу станції до техніки безпеки та першочергових причин спорудження станції.
Захотілося пограти в S.T.A.L.K.E.R. з повним зануренням в атмосферу чи забажалося відчути досвід пригод нелегальних туристів в Зоні відчуження? Тоді книга «Оформляндія, або Прогулянки в Зону» Маркіяна Камиша саме для вас. Стиль оповіді побудує у вашій уяві картину справжньої Прип'яті, але не внаслідок документальності опису. Тому читаючи книгу, ви відчуєте запах поліського болота та адреналін втечі від місцевої поліції.
Всебічний журналістський репортаж від українського оператора Сергія Трохима «1986. Чорнобильські хроніки»оповідає про трагедію з місця події. Як все відбувалося насправді, протидія режимній цензурі, байки знімальної групи та оповідь про настрої, які панували в той час. Книжка розповідає багато деталей про зйомки з місця подій, ризики, на які йшли тоді журналісти та оператори задля гарного кадру на рівні із ліквідаторами аварії.
Книга есеїв французької авторки Галі Акерман «Пройти крізь Чорнобиль» - це унікальний путівник по клаптиках долі людей, які живуть у зоні відчуження й досі. Читаючи ці історії, постійно дивуєшся людській винахідливості та здатності призвичаїтись до критичних умов. Інтелектуальне переосмислення авторки уже написаних книг на цю тему дає певний рівень критичного підходу до розуміння події.
Немає коментарів:
Дописати коментар