понеділок, 19 квітня 2021 р.

5 книг, про екранізацією яких ми мріємо

 Від філософських "Бігунів" Ольги Токарчук до захопливої "Точки обману" Дена Брауна  це книги, які заслуговують на те, щоб ожити на екрані.

           "Місто жінок", Елізабет Гілберт



Ми вже були свідками екранізації одного відомого твору Гілберт — практично біографічного роману "Їсти, молитися, кохати". Та історія надихнула і читача, і глядача сміливістю письменниці кинути звичне життя на певний час і вирушити на пошуки душевного спокою. "Місто жінок" — про щось подібне, тільки замість подорожей по світу — Нью-Йорк і яскраве життя Вівієн Морріс, яка згадує свою молодість і все те, через що їй довелося пройти. Здається, ми любимо такі фільми (згадайте "Щоденник пам'яті"). Гарний вийшов би фільм.

                      "Бог дрібниць", Арундаті Рой



Індійська письменниця Арундаті Рой дозволила нам зазирнути в іншу культуру на прикладі однієї сім'ї. Сюжет книги розгортається довкола спілкування, розвитку і життя близнючок Ести і Рахель, які у віці шести років у 1969 році пережили важку ситуацію, що, наче тінь, переслідує їх усе життя.  Тепер їм 31 рік, і після повернення до рідного Аєменема їх огортає нова потужна хвиля травматичних спогадів. Постійні флешбеки, які так майстерно подала Арундаті Рой, чудово проявилися б на великому екрані.

                                           “Бігуни”, Ольга Токарчук



Арт-кіно, серіал, натхненна інтерпретація, де книгу можна впізнати лише за настроєм... Для "Бігунів" Ольги Токарчук можна знайти безліч варіантів втілення. 116 текстових фрагментів, серед яких є і есе, і розповіді, і замітки, було б цікаво об'єднати у фактурну відеороботу, щоб слова письменниці ожили на екрані. Про подорожі, життя серед людей, самоту і вічний пошук. Можливо, фільм допоміг би нам зрозуміти те, що ми ще не встигли усвідомити.

          "Бог завжди подорожує інкогніто", Лоран Гунель



Ця книга — французький бестселер, який підкорив більшу частину світу. Головний герой бореться із власною невпевненістю, вчиться слухати свої бажання і робить дієві та доступні кожному кроки, щоб, вийшовши із зони комфорту, знайти бажане. У цьому йому допомагає наставник, краса Парижа і люди навколо. І, так, екранізація цієї книги стала б чудовим поповненням легкого французького кіно.

                         "Точка обману", Ден Браун



Ті, хто дивився і кому сподобалися "Код да Вінчі" та "Інферно", напевно поділяють бажання побачити ще одну екранізацію книги Брауна. "Точка обману" могла б стати наступною. В сюжеті є все, що люблять фанати детективних пригод з нальотом бойовика: політика, стосунки, вчені, дивовижна знахідка, експедиція на край світу і неймовірна вигадка, яка здається єдино можливою реальністю на мить прочитання. Зробити з цього фільм? Вийшло б попсове, але дуже привабливе кіно.

Джерело: https://vogue.ua/ua/article/culture/knigi/5-knig-ob-ekranizacii-kotoryh-my-mechtaem.html

Немає коментарів:

Дописати коментар