понеділок, 25 травня 2020 р.

Читайте на здоров’я!

«Головне, аби всі були здорові» – вислів, який декілька останніх місяців говоримо одне одному все частіше. «Не кажіть, що ви не можете займатися спортом – насправді не хочете», – читаємо у соцмережах заяви фітнес-тренерів та дієтологів. «Читайте книги – від цього суцільна користь», – скажемо ми, книгомани. Особливо видання про здоров’я – фізичне, психічне, духовне. Саме про такі й розповідаємо.
 
 
 
«Без сліз читати це важко», – в одному з інтерв’ю сказав Девід Камерон, колишній прем’єр-міністр Великобританії, розповідаючи про книгу провідного британського нейрохірурга Генрі Марша. Його прізвище добре знайоме українцям, оскільки ще з початку 90-х він співпрацює з українськими нейрохірургами. У нашій країні започаткував операції під операційним мікроскопом на хребті, при невралгії трійчастого нерва, пухлинах головного і спинного мозку. Лікар надавав безкоштовні консультації хворим та навчав багатьох українських нейрохірургів. Саме тому у цій книзі досить часто згадується Україна. Сама книжка українською вийшла у 2015-му – у рік, коли хірург вийшов на пенсію.
 
Справжні англійці не люблять говорити про власні почуття. Радше віджартуються або просто усміхнуться. Генрі Марш також із таких. Але для написання «Історії…» вирішив зробити виняток й відкрити себе як людину та як професіонала у ситуаціях, що загрожують життю пацієнтів. Якщо переглянути зміст видання, то мало що зрозумієш. Усі ці пінеоцитоми, аневризми, папіломи, гліобластоми, карциноми, інфаркти й тому подібне. Чи варто читати тим, хто далекий від медицини? Варто! Кожна історія переконує у тому, що «здоров’я – найбільша цінність» – не просто слова, а правда життя.
 
 
 
Відомий ізраїльський історик Ювал Ной Харарі в одній зі своїх книг писав, що у майбутньому неймовірно важливою навичкою буде вміння налагоджувати зв’язки. У цьому переконував й автор бестселеру «Емоційний інтелект» Девід Ґоулман, який своєю книгою дійсно змінив уявлення про те, що означає бути розумним. Українська експертка з емоційного інтелекту Валерія Козлова також вирішила розповісти про таку важливу складову нашого здоров’я, як емоційний інтелект, але зробила це дещо інакше. «Яка емоція змусила мене написати книгу? Емоція розгубленості й страху, що не донесла до багатьох людей інформації про користь емоційного інтелекту. Я читала багато книг про це. Але мій улюблений формат – це алгоритми до застосовування. Тому я взяла і написала саме таку книгу».
 
Авторка впевнена, що неймовірно важливо усвідомлювати власні емоції та вміти ними керувати, відчувати, що переживає твій співрозмовник, та навчитись розуміти, яку емоцію обрати, аби вона допомогла отримати бажаний результат. Все це і є рівні емоційного інтелекту. «Фрази «емоціям немає місця в бізнесі» не може існувати. Емоції говорять замість нас: є не лише слова, а й мова тіла. Коли емоція не усвідомлена – вона не допомагає досягати результату у бізнесі. У власників бізнесу основна емоція – страх. У співробітників – сором і провина. Емоції не можливо побороти, але важливо себе навчити керувати ними і коригувати власну поведінку», – запевняє Валерія Козлова.
 
 
«Нація овочів? Як інформація змінює мислення і поведінку українців», Оксана Мороз
 
Авторка цієї книги майже 20 років займалась маніпуляцією громадської думки. Тому чудово знає, як на наш фізичний та психологічний стан впливають подібні методики. «Українцям – і людям загалом – потрібен інформаційний імунітет. Без імунітету ними керуватимуть такі, як я, а не вони самі», – переконує спеціалістка, за професійними знаннями до якої звертались топ-політики та бізнесмени.
 
У посібнику вона розповідає про інформаційні віруси, які інфікують наш мозок й змушують робити те, що потрібно вірусмейкерам. Як в Україні зруйнували інформаційний імунітет? Як працює подібна індустрія та виглядають типові інформаційні віруси? Чому соціальні мережі – основний канал їх поширення? Чого досягли віруси і як їм можна протидіяти? Колишня вірусмейкерка розповідає, як подібні маніпуляції вже змінили кожного з нас, та вчить правилам інформаційної гігієни. Книга дивує, нерідко шокує, але її дійсно варто прочитати кожному – задля власного здоров’я та здоров’я близьких.
 
 
«Супер'їжа на щодень», Джеймі Олівер
 
Під час карантину чимало українок відкрили у собі справжні кулінарні таланти. Принаймні, судячи зі стрічки у соціальних мережах. Хтось згадав сімейні рецепти, а хтось придбав книгу з рецептами смакоти й користувався її порадами. Якщо ви поки що тільки заздрите усім цим інстаграмним ґаздиням, зверніть увагу на книгу «Супер’їжа на щодень». Тут зібрані 90 рецептів сніданків, обідів, вечерь, ідеї перекусів і напоїв. Олівер поєднав їх із порадами  дієтологів, лікарів і прихильників здорового способу життя. Крім того, детально прораховані калорійність та баланс інгредієнтів кожної страви.
 
Здоровому харчуванню Джеймі Олівер взагалі приділяє чимало уваги. Джеймі – батько п’яти дітей, у Великобританії він започаткував кампанію «Годуй мене краще», аби залучити місцевих школярів до корисних страв. У 2003 році його навіть нагородили Орденом Британської імперії за внесок у громадське харчування та його пропаганду. «Я хочу, щоб і діти, і дорослі у всьому світі мали знання та можливість прогодувати себе і свої родини належним чином. Я маю на увазі, гідні страви із недорогих інгредієнтів. Адже, маючи необхідні знання, кожен може швидко та за доступними цінами готувати поживні й смачні страви», – переконує шеф-кухар і телеведучий, який тільки за перші десять років своєї професійної діяльності написав більше десяти книг. У «Видавництві Старого Лева» українською вийшли «Смачні страви за 30 хвилин від Джеймі», «Готуємо з Джеймі» та минулого року «Супер’їжа на щодень».

Немає коментарів:

Дописати коментар