четвер, 12 квітня 2018 р.

Нобелівська премія з літератури на межі зникнення через самоліквідацію Шведської академії

Нобелівська премія з літератури присуджується з 1911 року, за цей час її лауреатами стали 114 осіб. Зараз її присудження виявилося під загрозою: якщо не в цьому році, то в найближчі роки може статися так, що вирішувати, кому саме буде вручатися премія, а разом з нею 8 млн шведських крон (близько 777 тис. євро), буде нікому. Про це повідомляє агентство УНІАН.
Криза викликана тим, що відразу три діючих члени Шведської королівської академії, яка називає лауреата, подали у відставку: письменник Клас Остергрен, літературознавець К'єлл Еспмарк та історик Петер Енглунд, відомий своєю книгою про Полтавську битву, перекладеною кількома мовами. Крім них, прозаїк Сара Стридсберг теж заявила, що думає про те, щоб вийти з Шведської академії.
Якщо це станеться, то, як вважають шведські експерти, Академія може опинитися на межі розвалу або самоліквідації, повідомляє "Німецька хвиля".
"Важко собі уявити, - пише шведська газета Dagens Nyheter, - що все якось налагодиться".

Джерело:https://day.kyiv.ua/uk/news/110418-nobelivska-premiya-z-literatury-na-mezhi-znyknennya-cherez-samolikvidaciyu-shvedskoyi

Немає коментарів:

Дописати коментар