неділю, 14 лютого 2016 р.

Шевченківській комітет назвав цьогорічних переможців
12 лютого члени комітету Національної премії України імені Тараса Шевченка, (після таємного голосування)  назвали кращих митців, які стали цьогорічними лауреатами найвищої творчої відзнаки нашої країни.
Нагадаємо, всього 60 авторів творчих робіт представили свої заявки. До третього туру  було допущено 18 претендентів, а переможцями стало п’ятеро!  Нагадаємо, що офіційно список  лауреатів  оголосять після підписання указу Президента України, а вручення премій планується провести до дня народження Кобзаря (конкретна дата і місце проведення церемонії ще не визначено).
Цьогорічною сенсаціє стало те, що у списках лауреатів немає жодного письменника і літературознавця! Можливо, це сталося через те, що саме представники цих номінацій і їхні дуже активні  «шанувальники»  найбільше «чублилися» між собою. Писали листи у різні інстанції, робили голосні заяви: хто достойний, а хто ні. Нерви не витримали у членів Шевченківського комітету, і вони написали звернення до Президента Петра Порошенка, в якому  заявили, що хочуть усім складом, на чолі з головою, академіком НАН України Борисом  Олійником, піти у відставку, як тільки закінчать каденцію (про це писав «День», № 3 від 14 січня 2016 року – «У Шевченківському комітеті… бунт»).
 Нині, як стало відомо «Дню», лауреатами 2016 року названі п’ять митців по таким номінаціям:
ПУБЛІЦИСТИКА І ЖУРНАЛІСТИКА
Лук’яненко Левко Григорович
Твори у 13 томах «Шлях до відродження» (2014 р., в-во «ТОВ Юрка Любченка», м. Київ).
МУЗИЧНЕ МИСТЕЦТВО
Поклітару Раду Віталійович (балетмейстер)
Балет-триптих «Перехрестя» (2012), балети: «Лебедине озеро» (2013), «Жінки в ре мінорі» (2014), «Довгий різдвяний обід» (2014).
КОНЦЕРТНО-ВИКОНАВСЬКЕ МИСТЕЦТВО
Швачка Анжеліна Олексіївна (виконавиця)
Виконання провідних партій в оперних виставах та популяризація української музичної спадщини.
ОБРАЗОТВОРЧЕ МИСТЕЦТВО
Гуйда Михайло Євгенович
Цикл живописних творів «В єдиному просторі».
КІНЕМАТОГРАФІЯ
Сенцов Олег Геннадійович (режисер)
Фільми «Гамер» (2011) та «Носоріг» (незакінчена робота).
Джерело:http://m.day.kiev.ua/uk/article/kultura/shevchenkivskiy-komitet-nazvav-cogorichnyh-peremozhciv

Немає коментарів:

Дописати коментар