неділя, 12 жовтня 2014 р.

Лауреатом Нобелівської премії з літератури став французький письменник Патрік Модіано

Шведська академія оголосила лауреата Нобелівської премії 2014 року по літературі. Ним став французький письменник Патрік Модіано. Формулювання нобелівського комітету звучить наступним чином: "За мистецтво пам'яті, з яким він розкриває саме невловиме в людській долі і показує життя в окупації".
Патрік Модіано народився в 1945 році в передмісті Парижа. Його батько походив із старовинного єврейського роду, мати була фламандської актрисою. Перший роман Модіано "Площа Зірки" був опублікований в 1968 році і приніс автору популярність. Книга отримала дві престижні літературні премії - премію Роже Німьє і премію Фенеон, але її публікація викликала невдоволення батька письменника. Модіано-старший спробував скупити і знищити весь тираж книги. Майже всі твори Патрика Модіано автобіографічні і пов'язані з темою окупації Франції під час Другої світової війни. Перу літератора належить 30 романів.

Величина премії в 2014 році становить 10 мільйонів шведських крон, тобто близько 1,4 мільйона доларів. Букмекери і журналісти називали в числі фаворитів цього року кенійця Нгугі ва Тхіонго, японця Харукі Муракамі та уродженку Білорусії Світлану Алексієвич.
Ім'я майбутнього володаря найпрестижнішої в світі нагороди до останнього моменту тримається в найсуворішому секреті. Члени Нобелівського комітету з літератури при обговоренні кандидатур використовують не справжні прізвища поетів і письменників, а придумані ними псевдоніми. Повний список номінантів на премію буде розголошено тільки через 50 років.
Джерело: http://podrobnosti.ua/society/2014/10/09/997257.html

Немає коментарів:

Дописати коментар