понеділок, 8 вересня 2014 р.

12 новинок осенi


Саме з такими “пiонерами” нового книжкового року ми й хочемо ознайомити вас сьогоднi.
Бережіть себе! Читайте українське!


Маруся

Василь Шкляр

*
Тендітна золотоволоса дівчина, здається, мала б прожити інше життя. Але… Не такі то були часи. На дворі бурхливий 1919 рік – один із найбурхливіших в історії України. Майбутнє країни завмерло на вагах долі. Тому після загибелі братів, отаманів української повстанської армії, 16-річна гімназистка Саша Соколовська бере до рук зброю і стає на чолі тисячного війська. Відтепер вона – отаман Маруся. Жінка-легенда, саме ім’я якої сповнює жахом ворогів.

Містер Мерседес

Стівен Кінг

*
Наче привид, із густого туману з’являється сірий «мерседес», який на повній швидкості навмисно врізається в натовп на площі. Гинуть десятки невинних людей, а водія-злочинця, який швидко здобув прізвисько Містер Мерседес, так і не знаходять… Нерозкритий злочин не дає спокою Білу Ходжесу, поліцейському у відставці. І одного дня він отримує листа від незнайомця. Саме від того злочинця. Вбивця готує новий злочин, і, якщо він станеться, помруть вже тисячі. Біл має його зупинити будь за що!

 

Адюльтер

Пауло Коельйо

*
Сюжет нової книги Коельйо «Адюльтер», розгортається навколо жінки на ім’я Лінда. На перший погляд вона має все: коханого чоловіка, чарівних дітей, успішну кар’єру. Але одного дня Лінда усвідомлює, що таке життя, про яке інші тільки мріють, їй несила терпіти. Все, що вона відчуває, - це сама порожнеча. Чим можна зарадити, коли, здається, усі мрії здійснилися й більше нема чого бажати? Зустріч із Жакобом, її колишнім бойфрендом, пробуджує в жінці забуту пристрасть і гостроту почуттів. Але рано чи пізно доведеться зробити вибір. Можливо, найважливіший у житті.

 

Baby travel. Подорожі з дітьми, або Як не стати куркою

Ірена Карпа

*
Весела та повчальна книжка від найепатажнішої авторки. Що робити з дітьми в мандрівках Індією, Піренеями чи Балканами? Невгамовна Ірена Карпа ділиться власним досвідом, який набула в численних подорожах. Веселі пригоди, історії, жарти, нові відкриття – шалена подорож разом із письменницею та її дітлахами починається! І не кажіть, що вас не попереджали…

 

Жорстоке небо

Макс Кідрук 

*
Коли небо не відпускає…
Перед вильотом з Парижа пілота українського літака “ААРОН 44″ переслідували погані передчуття. Інтуїція підказувала відмовитися від рейсу. Але попри все політ мав відбутися.
І от в аеропорту Париж-Північ сталася трагедія - зазнав катастрофи літак, зібраний на українському заводі «Аронов». Після зіткнення зі снігоочисником, який, здається, раптово опинився на посадковій смузі, вижило лише четверо людей. На місце трагедії вирушає донька конструктора, який спроектував цей літак. Дівчина починає активно розслідувати справу. Але хтось дуже не хоче, щоб вона дізналася правду. Життя Діани та її близьких у небезпеці!

Вільний світ

Тетяна Белімова

*
Тетяна Белімова - двічі «коронована» письменниця. 2013 року за дебютний роман «Київ.ua» авторка здобула третю премію «Коронації слова», привернувши увагу читачів щирістю оповіді та глибиною розуміння людського серця. А цього року її новий твір «Вільний світ» був відзначений «золотом» конкурсу.
У цьому романі немає другорядних героїв. Як не буває другорядних катастроф, другорядного щастя, другорядних життів… У центрі уваги - доля двох родин, з Києва та села Княжа Криниця. Цим людям судилося жити в непростий час. Їхніми очима ми бачимо Другу світову війну: кожний герой розповідає свою часточку Історії. Це роман-хроніка, роман-світлина, роман-щоденник і роман-спогад - безсторонній і водночас дуже особистий.

 

Химери Дикого поля

Владислав Івченко

*
Владислав Івченко - український письменник і журналіст, який блискуче володіє мистецтвом оповіді. Роман «Стовп самодержавства, або 12 справ Івана Підіпригори» здобув йому зі співавтором Юрієм Камаєвим лауреатство на «Коронації слова-2011», а 2014-го «Химери Дикого поля» допомогли Івченко здобути ІІІ премію цього престижного конкурсу.
Два приватні детективи агенції «Хаос» у пошуках зниклої людини потрапляють до дивного краю, який місцеві називають Січчю. Цей край розташований десь на кордоні України з Росією і не позначений на жодній мапі. Його мешканці - войовничі вершники з оселедцями та вусами, які щодня ведуть запеклу боротьбу з ворогами. Краснодар і Понамка теж змушені взяти участь у несамовитій війні - з дикунами, бандитами, спецслужбами сусідньої держави… Хтось скаже, що деякі фантасмагоричні події якось моторошно нагадують сьогодення… Але хай кожен робить власні висновки.

 

Щоденник Мавки

Дара Корній

*

Наче грім серед ясного неба була для Магди зрада чоловіка. Все її життя миттєво розпалося, як картковий будиночок, мало не розчавивши її. Проте втрата себе колишньої стала для Магди водночас її новим народженням…  Відтепер вона - Мавка, чарівна й нещадна, жінка, яка підкорює чоловіків і розбиває їхні серця, міцно зачинивши двері у власне… Але, мабуть, сама доля вела Магду-Мавку крізь життєві перешкоди та пекло випаленої душі, щоб одного разу спекотними вулицями Києва привести до Нього.

 

Фелікс Австрія

Софія Андрухович

*
Станіславів кінця ХІХ – початку ХХ століття. Звичайне місто на кресах «щасливої Австрії», в якому живуть, страждають, нероздільно закохуються, захоплюються наукою і шарлатанськими виступами всесвітньо знаних ілюзіоністів, розважаються на балах і карнавалах, ходять на шпацер і ховають таємниці у різьблених комодах. І на тлі епохи, яка для нащадків щораз більше обростатиме міфами про ідилічне життя, – долі двох жінок, що переплелися так тісно, як стовбури дерев – у нерозривному зв’язку, який не дає ні жити, ні дихати, ні залишитися, ні піти.

Покоління джинс. Втекти з СРСР

Дато Турашвілі 

*
Дато Турашвілі - відомий грузинський письменник, сценарист, драматург, перекладач. Його твори перекладені нідерландською, англійською, сербохорватською, німецькою, баскською, італійською, російською, українською мовами. 

Усе було напоготові - план складено, ролі розподілено, день «ікс» призначено… Вони захоплять пасажирський лайнер і втечуть на ньому за залізну завісу! Це єдина можливість вирватися з міцних обіймів Радянського Союзу… І ось літак у повітрі, а такий бажаний турецький кордон зовсім близько… На якому ж етапі вони схибили? Як сталося, що спроба вирватися на волю перетворилася на криваву бійню?
Що сталося під час рокового рейсу у далекому 1983-му? Чи справді ці люди були такими, як їх описує російська Вікіпедія: вбивцями та циніками? Відповідь - у гостросюжетному романі Дато Турашвілі.

Прогулянка на війну

Ака Морчиладзе

*
Ака Морчиладзе - талановитий сучасний грузинський письменник, який завоював щире визнання читачів. 1992 року вийшов його перший роман - «Прогулянка на війну», який згодом було екранізовано. Наразі у творчому доробку автора  понад 20 творів, які здобули численні літературні премії. Його романи перекладені англійською, німецькою, шведською, італійською, українською мовами.
Грузія, 90-ті роки ХХ століття. Після розпаду Радянського Союзу на Кавказі почалася громадянська та етнічна війна, яка перетворила квітучий край на зону запеклого міжнаціонального конфлікту… 
Одного дня Гіо Мікатадзе, син заможних і владних батьків, разом із приятелем вирушив до Азербайджану. Але вночі друзі збилися зі шляху та випадково заїхали в охоплений війною Нагорний Карабах - останнє місце у світі, де вони бажали б бути! Опинившись у зоні бойових дій, приятелі потрапили в полон до азербайджанців, а трохи згодом їх відбили вірмени… Щоб вижити, уперше в житті Гіо змушений приймати самостійні рішення. І вперше у житті серед смертельної небезпеки він нарешті відчуває душевний спокій і… свободу?

Галицькі оповідання

Анджей Стасюк 

*

«Галицькі оповідання» – це книжка про дев’яності роки, перехід­ний час і величезний суспільно-історичний переворот, що відбувся по тому, як завалилася вся парадигма соціалізму, Народної Польщі та СРСР. Місцем дії є східні польські землі – та частина Галичини, яка за міфологією і звичаями дуже близька Україні. Герої книжки – традиційно для Стасюка – люди, які є поруч: дуже звичайні, збідовані, але всі їхні життєві історії важливі й цінні. Це одна з ранніх Стасюкових книжок часу захоплення автора Бруно Шульцом і магією його письма. Він ще не є стриманим і лаконічним, а переживає захват зі спроби писати про прості речі дивовижною мовою.

Немає коментарів:

Дописати коментар