понеділок, 5 травня 2014 р.

Чернігівці – лауреати Малої Нобелівської премії

Сергій і Тетяна Дзюби першими з українських письменників стали лауреатами Малої Нобелівської премії – Міжнародної літературної премії імені Людвіга Нобеля «Будон». Це – почесна нагорода Міжнародної Академії літератури та мистецтва Удмуртії.
Чернігівське подружжя відзначено за успішне втілення міжнародного літературного проекту «Вірші Сергія і Тетяни Дзюби п’ятдесятьма мовами світу», зокрема поетичні збірки «Вибрані вірші» (США) та «Розмова чоловіка і жінки» (Польща). Як відомо, ці книжки побачили світ за сприяння голови Чернігівської обласної ради Миколи Звєрєва.  
Цьогорічними лауреатами цієї дуже престижної міжнародної нагороди в галузі літератури стали також знамениті письменники з різних країн світу: класики сучасних національних літератур – Атанас Ванчев де Трасі (Франція), Рісто Василевські (Сербія), Димитр Христов (Болгарія), президент Удмуртського ПЕН-клубу, головний редактор журналу «Инвожо» Петро Захаров і Віктор Шиганов (Удмуртія), знана іранська поетеса Азіта Кагреман (Швеція), всесвітньо відомий письменник Єтон Келменді (Бельгія), головний редактор популярного журналу «Люблін. Культура і суспільство» Збігнєв Владзімєж Фрончек (Польща).
«Будон» перекладається з удмуртської мови, як «Тріумф». Старший брат Альфреда Нобеля – Людвіг тривалий час мешкав в Удмуртії й дуже багато зробив для її соціально-економічного розвитку. Рішення вже офіційно оприлюднене в удмуртських ЗМІ, зокрема на сайті Міжнародної Академії літератури та мистецтва Удмуртії (всі лауреати Малої Нобелівської премії – Міжнародної літературної премії імені Людвіга Нобеля «Будон» за 2014 рік незабаром стануть удмуртськими академіками).
Цього року нові книжки чернігівського подружжя вже представлені в Україні, Польщі, Італії, Македонії, США та Удмуртії.

Немає коментарів:

Дописати коментар