пʼятниця, 14 грудня 2012 р.

Знайшли найпершу казку Андерсена про пригоди свічкиСамий ранній твір данського письменника-казкаря Ганса Хрістіана Андерсена було випадково виявлено в середу в національному архіві Данії.

За даними ЗМІ, директору архіву Мадсу Крістенсену (Mads Christensen) в середу ввечері зателефонував один з дослідників, який нібито виявив рукопис з казкою, на його думку, написану Андерсеном ще в шкільні роки. Цінність знахідки невдовзі підтвердили провідні фахівці з творчості датського казкаря.

Як пише Франс Прес, в казці під назвою "Лойова свічка" розповідається про пригоди свічки, яка не могла визначити сенс свого існування. Наприкінці оповідання свічка зустрічає кресало, яке запалює свічку, тим самим вказавши їй на її призначення.

"Це сенсаційне відкриття, - каже знавець творчості Андерсена, Ейнара Аскгарда (Ejnar Askgaard). - З одного боку, тому, що це, швидше за все, сама перша казка Андерсена, з іншого, тому, що вона показує, що він цікавився казками ще в юному віці, до того, як став письменником ".

Численні казки, подорожні нотатки і вірші Ганса Хрістіана Андерсена були переведені на 125 мов світу. Найвідоміші казки письменника - "Гидке каченя", "Стійкий олов'яний солдатик", "Принцеса на горошині", "Снігова королева" та багато інших читають діти й дорослі по всьому світу. Вони добре відомі не тільки в Європі та Америці, але і в Японії, Китаї та інших країнах Азії.

http://gazeta.ua/articles/culture/_znajshli-najpershu-kazku-andersena-pro-prigodi-svichki/472598

Немає коментарів:

Дописати коментар