вівторок, 18 грудня 2012 р.

Вийшов у світ Енциклопедичний довідник «Шевченківські лауреати 1962-2012»

Це третє, змінене і доповнене видання Енциклопедичного довідника «Шевченківські лауреати 1962-2012», випущене київським видавництвом «Криниця» в рамках бюджетної програми «Українська книга».

У виданні традиційно вміщено короткі біографії та фотопортрети лауреатів Шевченківської премії за останні п’ятдесят років, яких сьогодні нараховується понад шістсот осіб, а також Укази Президента України, що регламентують діяльність Комітету з Національної премії України імені Тараса Шевченка.

У вступному слові до Енциклопедичного довідника «Шевченківські лауреати 1962-2012» Голова Комітету з Національної премії України імені Тараса Шевченка Борис Олійник, звертаючись до читачів, відзначає вагоме значення Шевченківської премії в духовному житті не одного покоління українців, вважає, що ця найпрестижніша державна відзнака є важливою складовою в історії вітчизняної культури українського народу.

Треба віддати належне автору-упоряднику довідника Миколі Лабінському, що кожна нова редакція видання доповнюється розділами. От і цього разу вміщено розділ «Шевченківські лауреати: 1962-2012 за роками присвоєння почесного звання», в якому з хронологічною точністю зазначено дати присвоєння Національної премії, ім’я і прізвища лауреатів, назви відзначених літературно-мистецьких творів.

Оскільки Енциклопедичний довідник «Шевченківські лауреати 1962-2012» випущено обмеженим накладом, всього дві тисячі примірників, видання вже сьогодні стало бібліографічним раритетом.

http://www.litgazeta.com.ua/node/3432

Немає коментарів:

Дописати коментар