понеділок, 5 листопада 2012 р.

Умберто Еко. Празький цвинтар


Умберто Еко відомий науковець і письменник. Автор «Імені троянди», «Маятника Фуко», «Бавдоліно» та ін. має дуже хорошу інтелектуальну репутацію не тільки як письменник, а й як чи не найкращий сучасний фахівець з медієвістики, семіотики та лінгвістики. Однак всесвітня слава прийшла не до Умберто Еко-вченого, а до Умберто Еко-прозаїка. Перший його роман «Ім'я троянди» (1980), відразу потрапив до списку бестселерів.

Інтелектуал вищої ліги, він демонструє енциклопедизм своїх знань та розуміння тонкощів політичної, філософської та літературної гри в усіх своїх творах, для яких характерні гострий сюжет, інтелектуальна гра, історична правдоподібність та рафінований гумор. У «Празькому цвинтарі» є все вищеперераховане. Умберто Еко й цього разу створив детективну «історію в історії».
Дія роману відбувається в XIX столітті в Парижі, Турині та Палермо. Центральною темою роману є зародження масового антисемітизму в Європі,зокрема, створення «Протоколів сіонських мудреців». У книзі пов’язуються між собою багато історичних подій, такі як справа Дрейфуса, Паризька комуна, Рісорджіменто (боротьба за політичне об’єднання Італії), війни, революції, змови, інтриги

Немає коментарів:

Дописати коментар