неділя, 14 жовтня 2012 р.

Нобелівським лауреатом за 2012 рік став китайський письменник Мо Янь

Лауреатом Нобелевської премії з літератури 2012 року став китайський письменник Мо Янь. За словами секретаря Нобелівського комітету Петера Енґлунда, відзнаку присуджено за «галюцинаторний реалізм, з яким він змішує казку, історію та сучасність».
Журі порівняло літературні світи Мо Яня з творіннями Фолкнера і Маркеса і відзначило, що письменник орієнтується на взірці давньокитайської літератури та фольклорну традицію

Письменнику з Китайської Народної Республіки присуджують Нобелівську премію уперше. 2000 року Нобелівку отримав китайськомовний прозаїк Гао Сіндзянь, котрий, втім, мешкає в Парижі й має французське громадянство.
Мо Яню 57 років, він почесний доктор філології Відкритого університету Гонконґу. Його справжнє ім’я Гуань Мое, а псевдонім значить «мовчи». За межами Китаю відомий насамперед як автор роману, за яким було знято фільм «Червоний гаолян», дія якого відбувається в Китаї 1920-х років на тлі війни з Японією. Фільм став режисерським дебютом Чжана Імоу і виграв Берлінале 1988-го року. В офіційному твіттері Нобелівський комітет окремо порадив ще один роман «Часничний бунт».

Зараз розмір премії складає приблизно 1,1 млн доларів США. Фаворитом на нагороду букмекери вважали японця Харукі Муракамі.

http://litakcent.com/2012/10/11/nobelivku-otrymav-avtor-haljucynatornoho-realizmu/

Немає коментарів:

Дописати коментар