пʼятниця, 27 липня 2012 р.

Оприлюднено попередній список номінантів на Букерівську премію

У столиці Великобританії оприлюднено попередній список (так званий лонг-ліст) з 12 номінантів на Букерівську премію (офіційна назва – Man Booker Prize), що вважається однією з найпрестижніших у галузі літератури англійською мовою. Туди увійшла британська письменниця Хіларі Мантель з продовженням роману "Вовча зала", який в 2009 році вже приніс їй цю нагороду.

Дюжина творів була відібрана членами журі з 145 найменувань, представлених на здобуття премії цього року. Серед них – чотири роботи, які створили письменники-дебютанти Рейчел Джойс, Елісон Мур, Джіт Тайіл і Сем Томпсон. Найстаршим літератором у списку став 78-річний Майкл Фрейн, а наймолодшим – 27-річний Нед Боман. Номінантами на головний приз в цьому році також стали Вілл Селф, Нікола Баркер, Андре Брінк, Тан Тванна Енг і Дебора Леві, повідомляє ZN.UA.

"Чеснота, безумство і урбаністичні зміни увійшли в число тем, що опинилися в лонг-лісті цього року", – зазначив голова журі Пітер Стотард. За його словами, всі відібрані роботи є надбанням сучасної літератури.

Традиційно журі премії, яка призначається щорічно, включає в себе провідних літературознавців, представників науки і знакових громадських фігур. Цього разу переможця, крім Стотарда, визначатимуть актор Ден Стівенс, критик Діна Берч, історик Аманда Форман і письменник Бхарат Тандо.

Шорт-ліст премії, що складається з 6 авторів, буде оголошено в Лондоні 11 вересня. При цьому володар головного призу стане відомий лише 16 жовтня, коли пройде урочиста церемонія вручення нагороди. Цього року переможець отримає чек на 50 000 фунтів (77500 доларів).

Букерівська премія присуджується авторові, що проживає в одній з країн Співдружності націй, Ірландії чи Зімбабве, за твір, створений англійською мовою. Вперше вручення нагороди відбулося в 1969 році. Чотири володарі премії – Вільям Голдінг, Надін Гордімер, Відіадхар Найпол і Джон Кутзее – згодом стали лауреатами Нобелівської премії з літератури.

http://www.osvita.org.ua/news/65421.html

Немає коментарів:

Дописати коментар