пʼятниця, 28 жовтня 2011 р.

Бориса Олійника висуватимуть на Нобелівську премію в галузі літератури

Кандидатуру відомого поета і громадського діяча Бориса Олійника висуватимуть на Нобелівську премію в галузі літератури 2012 року.

З цією ініціативою від імені громадськості виступив професор Інституту філології Київського національного університету ім. Т.Шевченка Павло Рудяков під час заходу, що відбувся в Українському фонді культури.
“Наша ініціатива зумовлена тим, що творчість Бориса Олійника як поетичне, естетичне явище відповідає високим критеріям Нобелівської премії. Так само моральному кодексу Нобелівського лауреата, який негласно існує в Комітеті з присудження премії, відповідає і громадянська позиція Бориса Ілліча”, — підкреслив Рудяков.

Він зазначив, що Україна має декілька представників від різних поколінь українських письменників, які заслуговують на висунення на Нобелівську премію в галузі літератури. “І постать Бориса Олійника – видатного поета, академіка, громадського діяча – поза конкуренцією, на першому місці у цьому ряду”, — наголосив науковець.
Громадську ініціативу підтримало зібрання, на якому були присутні науковці Інституту літератури НАНУ, актив Українського фонду культури, члени Національної спілки письменників, Товариства “Україна – Сербія”, представники дипломатичних представництв в Україні.

Далі, за словами Рудякова, буде сформовано робочу групу, яка звертатиметься до авторитетних інституцій у пошуках тієї, що візьме на себе почесну місію висунути кандидатуру Бориса Олійника на здобуття Нобелівської премії.

Він нагадав, що подання кандидатур на премію в галузі літератури вносяться фахівцями в галузі літератури та мовознавства – членами академій і товариств приблизно такого ж рівня, як Шведська академія. “Можливо, це буде якийсь інститут Національної академії наук, один з університетів або Спілка письменників України”, — сказав Павло Рудяков, запевнивши, що висунення відбудеться однозначно.
Презентація мала на меті ознайомити читацьку публіку та фахівців з цією унікальною працею, яка щойно вийшла у Белграді. Утім, вона справедливо спричинила розмову про можливість і необхідність для України мати свого Нобелівського лауреата, оскільки, як відомо, за 20 років незалежності від України було висунуто тільки Ліну Костенко.

Джерело: ЛітАкцент

Немає коментарів:

Дописати коментар