понеділок, 10 жовтня 2011 р.

Премію з літератури отримав Тумас Транстремер

Лауреатом Нобелівської премії з літератури  за 2011 рік став шведський поет Тумас Транстремер. Премія присуджена з наступним формулюванням: "Завдяки його насиченим прозорим образам ми змогли побачити реальність по-новому".
Тумас Транстремер є найбільшим шведським поетом XX століття, автором 12 збірок віршів і прози. Його перша поетична збірка "Сімнадцять віршів" був опублікований в 1954 році. Талант Транстремера відзначений багатьма літературними преміями, у тому числі премією Петрарки. Він також є професійним піаністом і музикознавцем. На початку 1990-х поет пережив інсульт, в результаті чого у нього відняло права частина тіла. Після цього Транстремер навчився писати лівою рукою.
Транстремера спочатку називали одним з фаворитів. Крім того, високі шанси на отримання премії були у сирійського поета Адоніса і японського письменника Харукі Муракамі, а також у Віктора Пєлєвіна.

Минулого року Нобелівську премію присудили перуанському письменнику Маріо Варгас Льоса.

Останній раз премія була присуджена поетові в 1996 році: нагороду отримала полька Віслава Шимборська.

Розмір премії складає 10 мільйонів шведських крон (близько 1,4 мільйона доларів). Офіційна церемонія нагородження пройде 10 грудня в Стокгольмі.


1 коментар: